ESTETİK DİŞ YAPIM SÜRESİ

Diş hekimleri hastaların gülümsemelerinde birtakım problemler olduğunu ilk bakışta görürler. Hekim olmayan kişiler gülümsemedeki sorunu çirkin bir diş veya hoş olmayan bir gülüş olarak algılarlar. İdeal bir gülümseme için diş doktorlarının yapabileceği birçok işlem vardır. Gelişen teknoloji sayesinde diş hekimliğindeki malzemelerin üstün özellikler kazanması, uygulanan estetik diş tedavilerinin başarısını da arttırmıştır.
Dijital hekimliği uygulamaları sayesinde de uygulanacak tedavi öncesinde değerlendirilmesi mümkün olabilmektedir. Özellikle şeffaf plak ile telsiz ortodonti tedavisi gibi tedavinin bitmiş halinin hastaya gösterilebilmesi olanağı vardır. Birçok işlem artık sadece hayallerimizi süsleyen bir rüya olmaktan çıkmıştır. Dijital uygulamalar gerçek hayatta uygulanabilmektedir. Modern diş hekimliği uygulamalarında en son teknoloji uygulanmaktadır.

ESTETİK DİŞ YAPIMI İÇİN SÜRE

Yapılan işlerin en kısa sürede tamamlanıp mükemmel estetik sonuçlara gidilmesi için bütün bilgi becerisini kullanmaya hazırdır. Başarılı bir diş tedavisi sadece malzeme ile gerçekleşmez. Yaratıcılığı işin içine katmak son derece önemlidir. Kullanılan ölçü malzemeleri diş tedavisi sırasında kullanılan cihazlar, yeterli teknik özelliklerde olmalıdır. Başarılı bir tedavi için bu sayılanlar ön koşullardan sadece birkaç tanesidir.
Klinik hazırlığın tamamlanmasını takiben diş laboratuvarındaki işlemlerin de kusursuz olması beklenir. Laboratuvarın hekime gönderdiği iş hasta ağzında prova edilir. Gerekli düzeltmeler yapılarak takılmaya hazır duruma gelir. Bir diş kaplama veya köprüsü ortalama bir haftalık süre yeterli olmaktadır. Estetik diş için oldukça kısa bir süre olan bir hafta içerisinde gülümsemeniz ve görünümünüz büyük oranda düzelecektir.

ŞEFFAF PLAK UYGULAMA ZAMANI

Eğri dişler için yapılacak şeffaf plaklar için bir haftalık analiz ve plak üretim süresi gereklidir. bu süre sonunda hazırlanan şeffaf plaklar 15 günde bir değiştirilerek kullanılır. Vakanın durumuna göre genellikle bir yıl süre içerisinde eğri diş düzeltilme işlemi tamamlanmaktadır.

Orthero ile telsiz ortodonti tedavisi hakkında bilgi almak ve analiz yapmak için bize 02126616979 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya size yardımcı olacaktır.

İMPLANT YAPIM SÜRESİ

İmplant yapımı her bir implant için 15-20 dakikalık bir süre gerektirir. Ancak tedavinin tamamlanması için üç ay bekleme süresi vardır Yüksek başarı oranı elde etmek isteniyor ise bu süreye uyulması önerilir. Genellikle implant ile kemik arasında iyi bir bağlantı sağlanmadan yerleştirilmeye çalışılan dişlerde sorun ortaya çıkma ihtimali vardır.

Bu nedenle kliniğimizde kemik ve implantın durumuna göre genellikle 2-3 ay bekleme süresine riayet etmekteyiz diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yüksel başarı oranları ile devam ettiği implant tedavilerini İstanbul Küçükçekmece diş kliniğinde sürdürmektedir. Muayene randevusu için kendisine 02126616979 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 154

× WhatsApp ile randevu alın