Kale Alarm ve Kale Güvenlik Güvenli mi? Sikayetler var mı? – Hekim Tavsiyeleri

Kale Alarm ve Kale Güvenlik Güvenli mi? Sikayetler var mı?

Hepimiz can e mal güvenliğimizi önemsiyoruz. Sağlıımız için sağlık sigortası yaptırıyoruz. Hatta bu mecbur durumda. Çalışan bir kişinin sigortası olmak zorunda. Peki kale güvenlik güvenli mi başlığı ile bu yazının ne ilgisi var? Hemen geliyorum o konuya da. İstanbul sadece sağlık sigortası ile kendinizi güvene alamayacağınız bir şehir. Hırsızlık çok oluyor. Büyükşehir olduğu için faileri bulmak da oldukça zor. Bu nedenle insanlar iş ve evleri için konut ve işyeri sigortası yaptırıyorlar. Bu da yeterli olmuyor aslında.

Hırsızın mekandan kısa sürede uzaklaşmasını sağlayan ve alarm çalarak çağrımerkezine haber veren alarm sistemleri var. Kale güvenlik, kale alarm, pronet, Tepe güvenlik, Desa gibi firmalar bunlar. Size bugün Kale güvenlik ie ilgili başıma gelenleri anatmak istiyorum. Kale güvenlikten memnunmusun diye merak edenlere heen yanıt vereyim değilim. www.sikayetvar.com a da şikayet yazacağım ve hayatın gerçeklerin herkesin görmesni sağlamaya çalışacağım.

Aylık ücretlerini tıkır tıkır aldıkları halde bir senedir sensör pilini takip etmeyen, kuruluu hatalı yapan kale aarm dan ikayetçiyim. Size şimdi olayı da hemen anlatayım.

Geçen yıl iş yeri için alarm sistemi kurdurduk. Kale alarm gelip keşif yaptı (Recep ile bey) ve size üç adet hareket sensörü ile iki kapı alarmı, siren ve panel yeterli dedi. Daha önce de benzer sistem kullanılış ve yeterli olmuştu. Sistemi kurduktan sonra alarm yeri yersiz gece saat 2 de 3 de sinyal verdi. Telefon ile beni aradılar ve en az üç beş defa hatalı alarm denildi.
Geçen hafta iş yerimin alarmını kurup çıktım. Sabah geldiğimizde 3 katlı iş yerinin tamamı didik didik aranmış el değmedik eşya bırakılmamıştı. Kamera kayıtlarına baktık. Hırsız girip 30 dakika içeride dolaşıyor. Hiçbir alarm çalmıyor. Polis geldi adli süre başladı.

Kale alarm şikayet var sitesine de bakın.

Firmayı aradık. Kale alarm neden çalmadı dedik. Teknik servis baksın dediler Gelen servis sensörün pilinin bittiğini diğer sensörün hatalı yönlendirildiğini söyledi ve gitti.
Sözleşmelerini 6 sayfa hazırlamışlar ve biz ne pile ne teknik hatalara karışmayız. Sorumluluk almayız yazmışlar. İşin içinden çıkmanın en iyi yolu bu olsa gerek. Tüketici aleyhine sözleşmeyi imzalatıp kendini rahata almak. Şimdi hukuk yoluna başvuracağız ve kale alarm güvenlikten kayıplarıızı talep edeceğiz.
Sistemi sökmek için de bakalım yüzleri kızarmadan ek ücret talep edecekler mi? Onu da sözleşmeye yazmışlar.
Siz siz olun güvenlik konusunda bir firmanın adına güvenip malınızı emanet etmeyin.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın