Zirkonyum Diş Fiyatı – Hekim Tavsiyeleri

Zirkonyum Diş Fiyatı

Diş hekimliğinde kullanılan estetik diş kaplama malzemesi fiyatları ile ilgili bilgi vermek isterim. Diş kaplama altyapısında tercih edilen zirkonyum genelde ABD, Avusturya, Brezilya, Rusya gibi ülkelerden çıkarılan bir madendir. Sadece malzemenin elde edilmesi diş kaplama için yeterli değildir. Malzemenin kullanılarak diş kaplama veya diş köprüsü haline gelebilmesi için birçok aşamadan geçmesi gerekmektedir. Öncelikle zirkonyum tozlarının sıkıştırılarak blok halinde kullanıma uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Bu blokla tahmin edileceği gibi ucuz değildir. Ancak zirkonyum diş kaplama fiyatlarının az bir kısmını zirkonyum bloklar oluşturur. Diş kaplama yapımında esas maliyet cihaz ve ekipman yatırımı, bakımı, yenilenmesi ve işçiliktir.

Neden Zirkonyum Diş Kaplama?

Diğer dişler ile karşılaştırıldığında fiyat olarak yüksek olmasına rağmen neden metal porselen yerine zirkonyum diş kaplama. Evet diğer metal alt yapılı porselen dişlere göre daha pahalı olduğu da bir gerçektir. Çünkü zirkonyum ısı değişimlerine ve korozyona daha dayanıklı bir madde olduğu için işlenmesi de oldukça güçtür. Zirkonyumun rengi ve biyolojik uyumunun çok iyi olması, diş etinde renk değişikliği yapmaması, uzun ömürlü kullanıma olanak sağlaması en önemli avantajlarıdır.

Diğer yandan ağız içerisinde galvanik akıma neden olmaması yani elektriği iletmemesi, ağızda tat değişimleri bırakmaması, diş etine koyu renk vermemesi yapılan dişlere doğal bir görünüm verir. zirkonyum kaplamalar kesik dişler ile mükemmel uyum sağlar. Zirkonyum fiyatı ve zirkonyum kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

amaları nedeni ile ağız kokusu da yapmazlar.

Zirkonyum Kaplama Diş Pahalı mı?

Diş hekimi olarak metal porselen yerine aradaki fiyat farkını verip zirkonyum diş kaplama yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Değişen ve gelişen teknoloji, bu zirkonyum metalini zirkon seramiğine çeviren laboratuvarların sayısını arttırdığı için bu dişin fiyatı geçmişe göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca bu laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayılarının da artması bu ucuzlamaya katkı sağlamıştır.Sonuç olarak, dış ülkelerden ithal edilen ve çok dayanıklı olduğu için işlemesi de oldukça zorlayıcı olan bu madenin pahalı oluşu zirkonyum diş fiyatlarınında yüksek olmasını açıklamaktadır. Ancak sadece ithal oluşu değil ülkemizde hastanın ağız yapısına göre şekil alması için birçok işlemden geçtiği laboratuvarların da oldukça pahalı ve donanımlı makinelerden oluşması zirkonyum dişin neden diğer porselen dişlere göre daha pahalı olduğunu açıklamaktadır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 154

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın