Zirkonyum Kaplama Nedir? – Hekim Tavsiyeleri

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum kelimesini gün geçtikçe daha çok duyacaksınız. Diş hekimliğinde yeni bir estetik diş kaplama yöntemi olan bu malzeme uzun ömürlü ve estetik diş tedavilerine olanak tanıyor. Diş estetiği için en yaygın kullanılan malzeme olarak güncelliğini sürdürmektedir. Konu hakkında bu işin uzmanı tecrübe, bilgi ve deneyimlerine güvendiğimiz Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan sorularımızı yanıtlamasını rica ettik. bize aktardığı bilgiler için teşekkür ederiz. Zirkonyum kaplama nedir? Zirkonyum kaplama fiyatları, sağlamlığı, körü yapımı ve zirkonyum implant hakkında aldığımız bilgileri paylaşıyoruz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

DİŞ KÖPRÜSÜ ZİRKONYUM VEYA PORSELEN OLABİLİR
DİŞ KÖPRÜSÜ ZİRKONYUM VEYA PORSELEN OLABİLİR

Önce bunu iyi anlayalım. Bu kaplama olarak isimlendirilse de bazen eksik diş için diş köprüsü olarak kullanılır. Bazen de bir implant üzerine kaplama veya köprü yapılabilir. Diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama malzemesi ile implant üzerine yapılan zirkonyum malzemesi arasında fark vardır. İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama opak olmalıdır. İmplant Dayanağının metal rengini yansıtmamalıdır. Şeffaf zirkonyum kullanıldığında masraf edilmesine rağmen istenilen sonuç alınamaz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Estetik ön diş zirkonyum diş kaplama  Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tarafından yeniden yapılmış.
Estetik ön diş kaplama. Kötü yapılmış zirkonyum diş kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tarafından yeniden yapılmış.

Zirkonyum nedir? sorusuna cevap aldık. Diş estetiği için ve sağlıklı diş etleri için ne kadar büyük avantajlar sağladıkalarını öğrendik. Şimdi zirkonyum diş fiyatları ile ilgili aldığımız bilgileri size aktaralım.
Zirkonyum diş ekşi sözlükte de adı geçen bir kaplama türü. Ama fiyatları ile ilgili bilgi göremedim. Zirkonyum tedavisi için ne kadar parayı gözden çıkarmamız gerekiyor?

Her kişi için bu zirkonyum fiyatları farklı hesaplanır. Kaç dişe işlem yapılacağı asıl belirleyicidir. bunun yanı sıra diş eti durumu ve dişlere kanal tedavisi gerekip gerekmeyeceği ile ilgili durumlar da zirkonyum diş tedavi fiyatları için etki eden faktörlerdir.

Zirkonyum pahalı mı? Zirkonyum dişler veya zirkonyum köprü uygulamaları kendileri için ödenen ücretin hakkını verirler. Daha uzun kullanım süreleri vardır. Daha önemlisi kullanıldıkları süre içerisinde problem çıkarmazlar. Diş eti ile uyumludurlar. Doğal ve estetik görünürler.

Zirkonyum kaplama fiyatları

Zirkonyum köprü sağlamlığı porselen diş köprüsü kadardır. İlk uygulanmaya başlandıklarında daha kırılgan olmalarına rağmen artık metal porselen kadar dirençlidirler.
Zirkonyum köprü ne zaman kırılır? Kendi dişimiz ile yiyebileceğimiz her besini zirkonyum kaplama dişlerimiz ile ısırıp yiyebiliriz. Kabuklu yemişler, fındık, fıstık kabuğunu dişler ile kırmaya çalışır isek ya diş kırılır yada kabuk! Bu ihtimali göz önüne alarak zirkonyum kaplama ve köprüler ile bu tür cisimleri ısır mamanız gerekir.
Zirkonyum kuron tek yapılabilir mi? Evet tek diş üzerine zirkonyum diş kaplama uygulaması sıklıkla gerçekleştirdiğimiz bir işlemdir. Diş estetiği için diğer dişlerin kesilmesini tercih etmiyoruz.
Zirkonyum implant var mı? Malzemenin biyolojik uyumu nedeni ile mükemmel sonuçlar verdiğinden bahsetmiştim. Böyle bir malzeme vücut içerisinde yapay diş kökü olarak da kullanıma uygundur. Ancak titanyum kadar kolay işlenememesi nedeni le sadece diş kaplama ve köprüsü olarak yaygın kullanılmaktadır. Ortopedi alanında yaygın kullanılan vücut çi zirkonyum aparatlar vardır.

Bu yazıda sizlere zirkonyum kaplama nedir? Zirkonyum kaplama fiyatları, sağlamlığı, körü yapımı ve zirkonyum implant hakkında aldığımız bilgileri aktarmış olduk.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 204

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın