Bonding Diş Estetiğinde Nasıl Kullanılır? – Hekim Tavsiyeleri

Bonding Diş Estetiğinde Nasıl Kullanılır?

Bonding yöntemi olarak bilinen ayrık diş kapatılması diastema kapatma diş kompozit beyaz dolgu maddeleri ile yapılır.Estetik diş hekimliğinde diş çürüğü olamadan yapılan diş dolgusu da denilebilir. Öncelikle kişinin beklentileri dinlenir, ihtiyaçları tespit edilir. Daha sonra estetik amaçlı işlemlere başlanır.

Diş beyazlatma işlemi yapılacaksa bonding yöntemi ile diş aralığı kapatılmadan yapılmalıdır.Estetik olarak sorun yaşamamak için diş rengi ile tam uyumlu bir kompozit kullanmak ve yüzey özellikleri ve parlaklığını iyi vermek gerekir.Aksi takdirde diş ile dolgu arasında kısa sürede birleşme yeri çizgisi belirir ve estetik olarak sorun yaşanır.

Diş temizlenir gerekiyorsa beyazlatma işlemi yapılır ve sonra kısa bir süre içerisinde bonding yöntemi ile diş dolgusu şeklinde aralık kapatılır.

Bonding yöntemi ile diş aralıklarının kapatılmasının dişe hiçbir zararı yoktur. İstenirse çıkarılabilir.

Bonding yöntemi her hastaya uygulanabilirmi?

Aşırı sigara tüketimi yoksa, ağız bakımı iyi ise ve dişlerin yapısında olağan üstü bir sorun bulunmuyorsa uygulanabilir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın