ORTHERO İLE ORTODONTİ – Hekim Tavsiyeleri

ORTHERO İLE ORTODONTİ

Diş plakları ile artık eğri dişlerin düzeltilmesi mümkün. Orthero firması bu plakları üreten yerli bir firma. Yerli implantları desteklediğimiz gibi yerli plak üreticilerini de destekliyoruz. Şeffaf plaklar ile ortodonti hakkında toplumun bilgi sahibi olması sistemin daha fazla kişi tarafından bilinmesi için bu yazıyı hazırlamaya karar verdik. Bildiğiniz gibi estetik diş tedavilerinde ilk tercih doğal dişin korunması. Mümkün ise dişleri kesmeden ortodonti tedavisi ile düzeltmek ve dişleri beyazlatmak iyi sonuç verir.

şeffaf diş teli ortodonti farki
Şeffaf diş teli ortodonti farkı

NEDEN ORTODONTİ

Diş kesimi ve üzerine yapılan estetik diş kaplamalar ilk başta hastaları büyük ölçüde memnun ederler. Ancak bu tip bir tedavi için dişlerin aşındırılması gerekir. Gerek laminate veneer diş kaplama gerek zirkonyum diş kaplama için diş üzerinde aşındırma yapmak gerekir. Dişlere uygulanan bu estetik tedavilerin uzun dönemde takibi gerekir. Diş eti sağlığı uzun dönemde bozulabilir. Kanayan ve çekilen diş eti zamanla çekilir. Kaplamalarda kırık olabilir. Diş ve dudağın kaplamalara alışması zor olabilir. Kendi doğal dişlerinizin ideal sıralanışa gelmesi durumunda bu sorunlar yaşanmaz. Özellikle dil için yabancı bir cisim olması konuşmayı olumsuz etkiler.

Ortodonti tedavi yöntemleri

1-Sabit tel ile ortodonti tedavisi üç farklı malzeme kullanılarak gerçekleştirilebilir. Estetik önemli değil ise metal braketler kullanılabilir. Ancak insanlar artık dişleri üzerine takılan tellerin diş renginde olmasını arzu ediyorlar. Bu amaçla porselen ve cam seramik diş telleri uygulanıyor. Diş hareketlerinin sağlandığı ortodonti tedavisinde her üç malzeme de aynı sonucu vermektedir.

  • Metal braketler
  • Porselen braketler
  • Cam seramik braketler

2-Takılıp çıkarılabilen metalli apareyler ile eğri dişleri düzeltmek mümkündür. Üst çenenin genişletilmesi amacı ile kullanılan apareyler uygulanır.

3-Şeffaf plaklar ile ortodonti yönteminde diş üzerine nerede ise belli olmayacak kadar ince ve şeffaf plaklar takılarak dişler hareket ettirilir. Diş tedavilerinde dijital çağ ile birlikte bilgisayar tasarımı ve model üretimi aşamaları sonrası plaklar hazırlanır. diğer ortodonti tedavileri ile kıyaslandığında estetik olmaları bu yöntemi ön plana çıkaran ana unsurdur. Bu sistemin önemli avantajlarından birisi hijyenik olmasıdır. Diş teli uygulamasında diş temizlemenin ne kadar zor olduğunu tel taktıranlar iyi bilirler. Ortodonti fırçaları, arayüz fırçaları, ağız gargaraları gibi temizlik ajanları ile fazla zaman geçirmek gerekir.

Şeffaf plaklar kullanımı pratik bir tedavi yöntemidir. Dişler üzerinde tel olmaması fırçalama kolaylığı ve kullanım rahatlığı sağladığı gibi özel günlerde fotoğraf çekimlerinde estetik görüntünün bozulmaması gibi önemli bir üstünlük sağlamaktadır. Şeffaf plak fiyatları Türkiye için diş teli fiyatları ile yakın rakamlarda uygulanır. Bütçe olarak dünya ülkelerinde şeffaf plaklar için daha yüksek ücretler talep edilmektedir.

Tel batması ve ağızda yara oluşması gibi olumsuzluklar olmaması da şeffaf plak tedavisinin önemli üstünlüklerinden birisidir.

TEDAVİ NASIL YAPILIR VE FİYATLARI NE KADAR?

ORTHERO ORTODONTİ ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ
ORTHERO ORTODONTİ ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ

Birinci aşama hekimin hastayı görerek tanı koymasıdır. Siz her ne kadar dişlerinizin tel veya plak ile düzeleceğini düşünüyor olsanız bile bu konuda bir uzmanın görüşü ve kararı önemlidir. Ortodonti tedavisi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi hekimler size tedaviniz için gereken bilgiyi verecektir. Hekiminiz size bütün olasılıkları ve alternatif tedavileri anlatır. Bunlar arasından siz seçim yapabilirsiniz. Kararınız şeffaf plak ile ortodonti tedavisi ise il olarak ağız içi görüntüleriniz alınır. Tedavi sonrası karşılaştırdığınızda gerçekten inanamayacaksınız.

Her iki çeneden alınan ölçü ile model oluşturulur. Diş modelleriniz dijital ortama aktarılır. Teknolojini son harikası 3D tasarım ile dişlerin gelmesi istenilen yerler belirlendikten sonra size özel tedavi aşamaları planlanır. Hangi dişler üzerine buton yerleştirileceği, nerelerden aşındırma yapmak gerektiği kararlaştırılır. Analiz onaylandıktan sonra üretim aşamasına geçilir. 3D üretim sayesinde hatasız plaklarınız hazırlanır.

Uygulama aşamasında hekiminiz buton uygulanacak dişlerinize butonları tatbik eder. Arayüz aşındırmalar var ise onları yapar. İlk plağınız size takılır ve 22 saat/gün takmanız istenir. Sizin tek yapmanız gereken plaklarınızı düzenli takmaktır.

  • Sıcak içecekler içmeyiniz
  • Her yemekten sonra dişleri fırçalandıktan sonra plakları takınız
  • Günde 22 saat takınız
  • Düzenli kontrollere gidiniz.

Kurallara uyulduğu zaman başarılı sonuçlar alınan Orthero ile şeffaf plak uygulama tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve dişleriniz için analiz yaptırmak isterseniz Randevu alarak muayene olabilirsiniz 05493474347.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 233

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın