PEDODONTİ UZMANI ÇOCUK DİŞÇİSİ BAKIRKÖY – Hekim Tavsiyeleri

PEDODONTİ UZMANI ÇOCUK DİŞÇİSİ BAKIRKÖY

Çocuklarda diş doktoru seçimi önemlidir. Pedodonti uzmanı ile çocuğun iletişim kurası onun diş tedavilerinde kendisini rahat hissetmesine sebep olacaktır. İlk diş doktoru deneyimi büyük önem taşır. Çocuk üzülmeden diş tedavisini yaptırdığında sonraki süreç de rahat olacaktır. Çocuk diş hekimi ile kurulan iletişimin önemine dikkat çeken pedodonti uzmanımız anne babaların bu konuya özellikle dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. Ataköy, Bakırköy, Bahçelievler, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Bağcılar pedodonti uzmanı diş doktoru aradığında iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirler.

Diş tedavileri içi çocuk yaşta kontrollerin başlaması gerekir. Diş sağlığı konusunda mutlaka yapılması gereken olay çocukların ve ebeveynlerinin bilinçlendirilmesi olmalıdır. Dişlerde çürük olmaması için önlemler alınmalıdır. Pedodonti uzmanı diş hekimliği bu konunun önemin sürekli vurgulamaktadır. Doğumdan itibaren her yaşta süt dişleri ve sürekli dişlerin temizlenmesi gerekir. Sadece diş temizlemek değildir önemli olan. Dişin kirlenmesini ve asit ile şekerlere maruz kalmasını da engellemek gerekir. Her aşamada aklınıza takılan soruları pedodonti uzmanına sorabilirsiniz. Dişler 6. Aydan itibaren sürmeye başladığı andan itibaren, çocuk dişçisi olarak bilinen pedodonti uzmanından veya yakın diş hekiminden destek alınması doğru olacaktır.

Pedodonti Uzmanı Çocuğu Diş Hekimden Korkutmaz

Pedodonti uzmanı yani çocuk dişçisi, 0-12 yaşa bağlı olarak çalışan diş hekimliği bölümüdür. Bebek ve çocuklarda diş kırıkları, diş çürümesi, dolgu, diş çekimi gibi çocuk dişi tedavilerini gerçekleştirirler. Bu tedaviler ile birlikte çocuklar için koruyucu diş hekimliği programını yönetirler. Erken yaşta ağız ve diş sağlığına önem verilmeye başlanmalıdır. Bunda amaç, en başta mevcut dişlerin bozulmadan ağızda uzun süre tutulmasıdır. Yani diş sağlığını korumak ve oluşan sorunları ilerlemeden önlemektir.

BAKIRKÖY PEDODONTİ UZMANI 0549 347 43 47

Diş hekimlerinde de çocuk diş hekimliği tıpkı çocuk doktorunu gibi uzmanlaşmış bir branştır. Çocuk dilinden anlar onların davranışlarını yönetip yönlendirebilirler. Tıp doktorları nasıl genel sağlığını korumak için çalışırsa, pedodonti uzmanı da çocukların ağız ve diş sağlığını korumak ile meşgul olurlar.

Ataköy Pedodonti Uzmanı

Çocuk diş doktoru Ataköy
Çocuk diş doktoru Ataköy

Kişinin dişçi ile ilk tanışması ömür boyu diş hekimleri ile yaşayacakları korku, sevgi, kaygı gibi hislerin temelini oluşturur. Çocuk bir defa dişçiden korkarsa ilerleyen yaşlarında da diş tedavisinde sorunlar yaşayabilir. İnsanların büyük çoğunluğu, diş hekimi fobisi nedeniyle, basit tedaviler ile kurtarılabilecek dişlerini kaybettiği düşünülürse, ailelerin küçük yaştaki çocuklarını diş hekimlerinden korkutmamaları gerekir.

Çocuk diş tedavisine gitmeden önce korkma demek bile çocuğun korkmasına neden olabilir. Aile olarak çocuk diş hekimi arasındaki iletişimi bozabilecek davranışlardan uzak durmak gerekir. Az önce bahsettiğimiz durumda aslında çocuğa bak korkacak bir şeyler var gizli mesajı verilir. Çocuk bu tip mesajları hemen algılar. Ataköy Bakırköy Bahçelievler Cennet pedodonti uzmanı ile iletişim için 05493474347 den ulaşabilirsiniz.

Diğer bir önemli husus da geçmişte yaşanmış olumsuz diş tedavi maceralarının çocuğa aktarılmaması dır.Ailelerin bu konudaki bir diğer hatası ise, dişlerini fırçalamayan çocukları, dişlerinin çürüyeceği, çekileceği ve bunlar yapılırken iğne olacağına dair söylemleridir.

Diş Hekiminize Güvenin

Alanında uzman olan çocuk diş hekimi yani Pedodontist, çocuk ağız ve diş sağlığı kadar, çocuk psikolojisine de hakimdir. Çocuk hastaya yaklaşım çok önemlidir. Çocukta güven kazanmak ilk adımdır. Çocukları ve aileleri diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek de pedodonti uzmanının vazifesidir. Genellikle ilk seans, çocuğun alışması için sadece çocukla iletişim kurabilmek amacıyla tanışma seansı dır.

Pedodonti uzmanlarının klinikleri, çocukların seveceği ve ilgilerini çekecek şekilde dekore edilir. Pedodonti uzmanı, çocukların ilgisini çekecek ortamlarda tedavi yaparlar. Çocuk diş tedavisi için özel olarak tasarlanmış koltuklarda, eğlenceli, Hazırlanan eğlenceli tedavi ortamında ve tedavi planlarına onları da dahil edecekleri seçenekler sunarlar. Bu oyuna çocukları da dahil ederler. Renkli dolgular, değişik tatlı koruyucu jeller vs ile hem bilgilenmelerini hem de diş sağlığı hakkında sorumluluk kazandırmayı hedefler.

PEDODONTİ UZMANI

  1. Çocuk dilinden anlar
  2. Tecrübelidir
  3. Genel anestezi kararını en doğru verecek hekimdir
  4. Koruyucu önlemler alır
  5. Aile işbirliğine açıktır

Diş hekimi ile çocuğun karşılaşma veya tanışma yaşı, çocuk diş hekimlerine göre bebeklik dönemleridir. Çocuğun ilk dişleri çıkmaya başladığı andan itibaren, sağlıklı bakılması daha sonrasında diş problemi yaşaması riskini azaltacaktır. Bunun yanında erken yaşlarda çocuk diş hekimi pedodontist diş hekimi ile tanışıp iletişim kuran çocuklarda korku daha az olur. Çocuk diş hekimleri, çocuk kendi diş bakımını yapabilecek yaşa geldiğinde, onları bu konuda da gerektiği gibi yönlendirecektir. İlerleyen yaşlarda diş problemi yaşamasını istemiyorsak çocuklarımızı erken yaşta pedodonti uzmanına götürmeli ve koruyucu jellerini yaptırmalıyız. Sağlıklı dişler anne karnında başlar, beşikten itibaren devam eder.

çoçuk diş doktoru istanbul bahçelievler

Çocuk diş doktoru İstanbul Bahçelievler, Bakırköy, Ataköy,Beylikdüzü semtlerine yakın hizmet vermektedir. 

çoçuk diş doktoru istanbul

çoçuk diş doktoru beylikdüzü için 02125493474347

Hasta olmaktan korkmayın geç kalmaktan korkun sözü çocuk diş çürükleri için de geçerlidir. Çocuk dişçisi sorunu erken dönemde daha ucuz ve daha hızlı tedavi yöntemleri ile çözecektir.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 224

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın