ŞEFFAF PLAK ORTODONTİ FİYATI ORTHERO

Şeffaf plak fiyatları, şeffaf plak tedavi süresi ile ilgili İstanbul Küçükçekmece Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Bize şeffaf plak ile telsiz ortodonti yöntemi hakkında bilgiler verdi. Her yaşta ortodonti tedavisi yapılabilir mi?

Evet ortodonti tedavisi yaygın olarak bilindiği gibi her yaşta uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle estetik dış görünümü için tercih edilen ortodonti tedavisi aslında dişlerin sağlığı için de önemli bir tedavidir. Eğri dişlerinin arasında kalan yemek birikintileri diş çürükleri ve diş eti hastalıklarına neden olur. Kapanış bozuklukları çiğneme fonksiyonunun azalmasına sebep olduğundan sindirim sisteminde de problem ortaya çıkmaktadır.

Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Mümkün mü?

Tabii ki mümkün günümüzde bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte üç boyutlu tarayıcı ve yazıcı sistemleri ortodonti tedavilerinde de büyük bir aşama kaydetmişler. Bu sayede dişler üzerine tay takmadan bozuk sıralanışı olan dişlerin düzeltilmesi mümkün olabilmektedir. Uygun vakalar seçildiğinde şeffaf apar eller ile dişlerin düzeltildi biliniyor. Tedavi fiyatları tel ile yapılan ortodonti fiyatları ile aynıdır. Bir çok insan şeffaf plak fiyatları ortodonti fiyatlarından daha yüksek olarak düşünmektedir. Sistemde tel kullanılmaması ve özel günlerde plakları çıkararak fotoğraf çektirmenin mümkün olması en büyük tercih nedenlerinden bir tanesi. Ancak plakları günde 22 saatten az takmamak gerekmektedir.

Estetik diş
Estetik diş

Sistem nasıl çalışıyor bize kısaca bilgi verir misiniz?

Öncelikle doğru hasta seçime önem taşır. Hastanın plak yöntemi ile dişlerinin düzeltilebileceğini düşünüyor ise fotoğrafları çekilir ve ölçü alınır. Alınan ölçü bilgisayar ortamında analiz et edilerek sonuca kaç plak ile ulaşılabileceği belirlenir. İki haftada değiştirilen plaklar tedavi süresininde ortaya çıkarır. Mesela 10 plak ile tedavi edilecek bir hasta için tedavi süresi yaklaşık beş aydır.

Bir çok insan şeffaf plak fiyatları ortodonti fiyatlarından daha yüksek olarak düşünmektedir.

 

Her vaka için farklı tedavi süreleri ve farklı plak sayıları oluşmaktadır. Alt çene ve üst çene için bile farklı süreler ve farklı plak sayısı çıkması mümkündür. Plaklar 0,75 mm kalınlığındadır. Renkleri şeffaftır. Günlük hayatı hiçbir şekilde olumsuz etkilenmezler. Şeffaf olmaları sayesinde dişler üzerine takıldığında karşıdan bakıldığında fark edilmezler.

Plak ağızda iken yeme içme nasıl olmakta?

Beslenmede sınırlama yoktur. Öncelikle plak ağızda iken kesinlikle hiçbir şey yenilmemesi gerektiğini söylemek gerekir. Sadece oda nasılsın da su içilebilir. Sıcak su çay kahve içilmesi kesinlikle sakıncalıdır. Çünkü plakların deforme olmasına sebep olur. Sadece yemek yerken ve sıcak bir şeyler içerken plakların çıkarılmasına izin verilir. Günde 20 ile 22 saat gibi bir süre plakları düzenli olarak takmak gerekmektedir. Aksi takdirde tedavinin başarısı söz konusu olamayacaktır.

Dişler üzerine herhangi bir şey takılıyor mu?

Evet bazı durumlarda diş üzerine beyaz diş dolgusu ile küçük tutanaklar uygulanmaktadır. Bunlar sayesinde diş hareketleri daha kolay gerçekleşir. Tedavi sonrasında bunlar kolay bir şekilde söküle bilmektedir. Beyaz ve diş renginde oldukları için özellikle azdan plak varken plan altında bu tutanaklar görülmemektedir.

şeffaf diş teli ortodonti farki
Şeffaf diş teli ortodonti farki

Şeffaf plaklarla ağız bakıma nasıl olmalıdır?

Normal diş fırçalama şeklinde dişler fırçalanmalıdır. Yemek sırasında zaten plakları çıkarıldığına söylemiştim. Yemek yedikten sonra dişler fırçala ne plak tekrar takılmalıdır. Bu sayede ara öğünlerin azalması ve sağlıklı beslenme de mümkün olmaktadır.

Tedavi sonlandıktan sonra dişlerin tekrar devrilmesi mümkün mü?

Bütün ortodonti tedavilerinde olduğu gibi Sefa paralar ile tedavi yapıldığında da dişler düzeldikten sonra dişlerin dil tarafına ince tutucu ter takılır. Bundaki amaç dişlerin tekrar eski pozisyonlarına hareket etmesine engellemektir. Kısa süre içerisinde uyum sağlanan bu terler en az bir yıl az içerisinde kalmalıdır. Tercihen daha uzun süre kalması iyi olacaktır.

Şeffaf Plak Fiyatları

ŞEFFAF PLAK NEDİR ORTHERO
ŞEFFAF PLAK NEDİR ORTHERO

Ortadan ortodonti tedavisi fiyatları ile şeffaf plak tedavi fiyatlarının aşağı yukarı birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Şeffaf plaklar ile tedavi geçmiş yıllarda daha yüksek fiyatlar ile uygulanmaktadır. Ancak günümüzde ORTHERO firması tarafından Türkiye’mde üretilen plaklar tedavinin daha uygun maliyetler ile yapılmasına ve ortodonti tel fiyatları ile aynı olmasını sağlamaktadır. Bu vesile ile yerli üretim yapan ORTHERO firmasına teşekkür etmek isterim.

Sayın Diş hekimi Sertaç Kızılkaya sizin estetik diş tedavileri ile ilgili başarılı çalışmalar yaptığınızı biliyoruz ortodonti tedavisi estetik diş tedavilerinde nasıl bir rol oynamakta?

Özellikle dişlerin sıralanışı bozuk ve yüzeyleri renkleri problemsiz ise ortodonti ile dişlerin düzeltilmesini tavsiye etmekteyim. Bazen aralıklı dişlerin olması ortodonti tedavisi ne ihtiyaç duyulmasına gerektirir. Bu gibi durumlarda başarıyla uygulanan ortodonti tedavisi sonrasında hasta istediği estetik görünüme kavuşabilir. Ancak dişler üzerinde renk bozuklukları şekil bozuklukları kırıklar kanal tedavisi veya çekilmiş dişler gibi problemler var ise estetik zirkonyum diş kaplamalar belki implant uygulamaları estetik diş tedavileri için başarı sağlar.

Şeffaf Plak Kullananlar Ekşi Sözlüğe Ne Yazmş?

disiplinli biriyseniz kesinlikle önereceğim bir tedavi. Ara ögün ve sürekli gazli, alkollü ve şekerli sıvılardan uzak durursanız hic bir sorun çikarmiyor. Tedavi sonrasında dişlerinizin nasıl görünecegini simulasyonda size gösteriyorlar ve buna göre karar veriyorsunuz. ayrıca bunlari ureten birçok firma ve uygulayan hekim garanti verdigi icin toplam maliyetinizin ne olduğunu biliyorsunuz. en güzel tarafı da ağzınızda braketler olmadığı çekinmeden gülebiliyor ve gerektiginde düğün, dernek ve toplantı gibi durumlarda kacamak yaparak 1-2 saat çikara biliyorsunuz.

Orthero Fiyatı

Yaklaşık 7-10 bin tl aralığında olan bu tedavi her kişi için özel fiyatlandırılır. Dişlerinizin durumuna göre fiyat almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz. www.drsertac.com/iletisim

Estetik diş tedavileri,  zirkonyum diş fiyatı ve diş beyazlatma fiyatları için www.drsertac.com a bakabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 225

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

× WhatsApp ile randevu alın