ŞEFFAF PLAK ORTODONTİ FİYATI ORTHERO

Şeffaf plak fiyatları, şeffaf plak tedavi süresi ile ilgili İstanbul Küçükçekmece Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Bize şeffaf plak ile telsiz ortodonti yöntemi hakkında bilgiler verdi. Her yaşta ortodonti tedavisi yapılabilir mi?

Evet ortodonti tedavisi yaygın olarak bilindiği gibi her yaşta uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle estetik diş görünümü için tercih edilen ortodonti tedavisi aslında dişlerin sağlığı için de önemli bir tedavidir. Eğri dişlerinin arasında kalan yemek birikintileri diş çürükleri ve diş eti hastalıklarına neden olur. Kapanış bozuklukları çiğneme fonksiyonunun azalmasına sebep olduğundan sindirim sisteminde de problem ortaya çıkmaktadır.

Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Mümkün mü?

Tabii ki mümkün günümüzde bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte üç boyutlu tarayıcı ve yazıcı sistemleri ortodonti tedavilerinde de büyük bir aşama kaydetmişler. Bu sayede dişler üzerine tay takmadan bozuk sıralanışı olan dişlerin düzeltilmesi mümkün olabilmektedir. Uygun vakalar seçildiğinde şeffaf apar eller ile dişlerin düzeltildi biliniyor. Tedavi fiyatları tel ile yapılan ortodonti fiyatları ile aynıdır. Bir çok insan şeffaf plak fiyatları ortodonti fiyatlarından daha yüksek olarak düşünmektedir. Sistemde tel kullanılmaması ve özel günlerde plakları çıkararak fotoğraf çektirmenin mümkün olması en büyük tercih nedenlerinden bir tanesi. Ancak plakları günde 22 saatten az takmamak gerekmektedir.

Estetik diş
Estetik diş

Sistem nasıl çalışıyor bize kısaca bilgi verir misiniz?

Öncelikle doğru hasta seçime önem taşır. Hastanın plak yöntemi ile dişlerinin düzeltilebileceğini düşünüyor ise fotoğrafları çekilir ve ölçü alınır. Alınan ölçü bilgisayar ortamında analiz et edilerek sonuca kaç plak ile ulaşılabileceği belirlenir. İki haftada değiştirilen plaklar tedavi süresininde ortaya çıkarır. Mesela 10 plak ile tedavi edilecek bir hasta için tedavi süresi yaklaşık beş aydır.

Bir çok insan şeffaf plak fiyatları ortodonti fiyatlarından daha yüksek olarak düşünmektedir.

Her vaka için farklı tedavi süreleri ve farklı plak sayıları oluşmaktadır. Alt çene ve üst çene için bile farklı süreler ve farklı plak sayısı çıkması mümkündür. Plaklar 0,75 mm kalınlığındadır. Renkleri şeffaftır. Günlük hayatı hiçbir şekilde olumsuz etkilenmezler. Şeffaf olmaları sayesinde dişler üzerine takıldığında karşıdan bakıldığında fark edilmezler.

Plak ağızda iken yeme içme nasıl olmakta?

Beslenmede sınırlama yoktur. Öncelikle plak ağızda iken kesinlikle hiçbir şey yenilmemesi gerektiğini söylemek gerekir. Sadece oda nasılsın da su içilebilir. Sıcak su çay kahve içilmesi kesinlikle sakıncalıdır. Çünkü plakların deforme olmasına sebep olur. Sadece yemek yerken ve sıcak bir şeyler içerken plakların çıkarılmasına izin verilir. Günde 20 ile 22 saat gibi bir süre plakları düzenli olarak takmak gerekmektedir. Aksi takdirde tedavinin başarısı söz konusu olamayacaktır.

Dişler üzerine herhangi bir şey takılıyor mu?

Evet bazı durumlarda diş üzerine beyaz diş dolgusu ile küçük tutanaklar uygulanmaktadır. Bunlar sayesinde diş hareketleri daha kolay gerçekleşir. Tedavi sonrasında bunlar kolay bir şekilde söküle bilmektedir. Beyaz ve diş renginde oldukları için özellikle azdan plak varken plan altında bu tutanaklar görülmemektedir.

şeffaf diş teli ortodonti farki
Şeffaf diş teli ortodonti farki

Şeffaf plaklarla ağız bakıma nasıl olmalıdır?

Normal diş fırçalama şeklinde dişler fırçalanmalıdır. Yemek sırasında zaten plakları çıkarıldığına söylemiştim. Yemek yedikten sonra dişler fırçala ne plak tekrar takılmalıdır. Bu sayede ara öğünlerin azalması ve sağlıklı beslenme de mümkün olmaktadır.

Tedavi sonlandıktan sonra dişlerin tekrar devrilmesi mümkün mü?

Bütün ortodonti tedavilerinde olduğu gibi Sefa paralar ile tedavi yapıldığında da dişler düzeldikten sonra dişlerin dil tarafına ince tutucu ter takılır. Bundaki amaç dişlerin tekrar eski pozisyonlarına hareket etmesine engellemektir. Kısa süre içerisinde uyum sağlanan bu terler en az bir yıl az içerisinde kalmalıdır. Tercihen daha uzun süre kalması iyi olacaktır.

Şeffaf Plak Fiyatları

ŞEFFAF PLAK NEDİR ORTHERO
ŞEFFAF PLAK NEDİR ORTHERO

Ortadan ortodonti tedavisi fiyatları ile şeffaf plak tedavi fiyatlarının aşağı yukarı birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Şeffaf plaklar ile tedavi geçmiş yıllarda daha yüksek fiyatlar ile uygulanmaktadır. Ancak günümüzde ORTHERO firması tarafından Türkiye’mde üretilen plaklar tedavinin daha uygun maliyetler ile yapılmasına ve ortodonti tel fiyatları ile aynı olmasını sağlamaktadır. Bu vesile ile yerli üretim yapan ORTHERO firmasına teşekkür etmek isterim.

Sayın Diş hekimi Sertaç Kızılkaya sizin estetik diş tedavileri ile ilgili başarılı çalışmalar yaptığınızı biliyoruz ortodonti tedavisi estetik diş tedavilerinde nasıl bir rol oynamakta?

Özellikle dişlerin sıralanışı bozuk ve yüzeyleri renkleri problemsiz ise ortodonti ile dişlerin düzeltilmesini tavsiye etmekteyim. Bazen aralıklı dişlerin olması ortodonti tedavisi ne ihtiyaç duyulmasına gerektirir. Bu gibi durumlarda başarıyla uygulanan ortodonti tedavisi sonrasında hasta istediği estetik görünüme kavuşabilir. Ancak dişler üzerinde renk bozuklukları şekil bozuklukları kırıklar kanal tedavisi veya çekilmiş dişler gibi problemler var ise estetik zirkonyum diş kaplamalar belki implant uygulamaları estetik diş tedavileri için başarı sağlar.

Şeffaf Plak Kullananlar Ekşi Sözlüğe Ne Yazmş?

disiplinli biriyseniz kesinlikle önereceğim bir tedavi. Ara öğün ve sürekli gazlı, alkollü ve şekerli sıvılardan uzak durursanız hiç bir sorun çıkarmıyor. Tedavi sonrasında dişlerinizin nasıl görüleceğini simülasyonda size gösteriyorlar ve buna göre karar veriyorsunuz. ayrıca bunları üreten birçok firma ve uygulayan hekim garanti verdigi icin toplam maliyetinizin ne olduğunu biliyorsunuz. en güzel tarafı da ağzınızda braketler olmadığı çekinmeden gülebiliyor ve gerektiğinde düğün, dernek ve toplantı gibi durumlarda kaçamak yaparak 1-2 saat çıkara biliyorsunuz.

Orthero Fiyatı

Yaklaşık 7-13 bin tl aralığında olan bu tedavi her kişi için özel fiyatlandırılır.

Diş teli fiyatları 2020 yılında şeffaf plak fiyatları ile nerede ise aynı gibidir.  Şeffaf diş plağı, kullananlar, şeffaf apareyi ihtiyaç duydukları anda çıkarabilmektedirler. Bu nedenle önemli avantaj sağlayan şeffaf plak tedavisi diş teline göre daha çok tercih edilmektedir. Şeffaf aparey fiyatlarının diş teli fiyatlarıyla neredeyse aynı olması uygulamada daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Dişlerinizin durumuna göre fiyat almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz. www.drsertac.com/iletisim

Estetik diş tedavileri,  zirkonyum diş fiyatı ve diş beyazlatma fiyatları için www.drsertac.com a bakabilirsiniz.

Diş Teli Fiyatları Bu yıl Ne Kadar?

Diş teli uygulama fiyatları vakaya göre değişiklik göstermesine rağmen minimum bir seviyesi vardır. Hastalar genellikle tek çene için diş teli fiyatlarına sorsa da vakaların %90 ından fazlası alt üst çene için diş teli takılmasını gerektirir. Burada çiğneme fonksiyonundan elde edilmesi amacıyla her iki çene dişlerinin birbirleri ile karşılıklı teması Önemli olduğu için iki çeneye tel takılması gerekir.

Diş teli tek çeneye takılsa bile en az 5000 TL bir masraf gözden çıkarmak gerekecektir. Her iki çeneye takılan diş tellerinde de yapılacak tedavinin zorluğu kullanılacak malzemeler seans sayısı ve düzeltme tekniği fiyatı belirler. Vaka zorlaştıkca tedavi fiyatları da şüphesiz yükselmektedir. Şeffaf plaklar ile düzeltilebilir en eyri dişler için uygulanan şeffaf plak fiyatlarıyla diş teli fiyatları neredeyse aynı gibidir. Size yapılacak ortodonti tedavi uygulaması hakkında bilgi almak istiyorsanız klinik muayene olup dişlerinizin durumuna göre fiyatı belirlemek gerekecektir. Genel olarak ortodonti diş teli fiyatları 5000 TL ile 20.000 TL arasında olmaktadır.

Şeffaf Plak Fiyatları Bu Yıl Ne Kadar?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte eğri dişler için kullanılan şeffaf plaklar daha çok uygulanır olmaya başladı. İlk kullanılmaya başlandığında sınırlı vakalar için uygulanan şeffaf apareyler günümüzde diş teli için önemli bir alternatif haline gelmiştir. Şeffaf plak fiyatları ile diş teli fiyatlarını karşılaştırdığımızda Her iki uygulama fiyatından neredeyse aynı olduğunu görmekteyiz. Bir çok önemli avantajı olan şeffaf plaklar bu bakımdan önemli bir avantaj sunarlar.

Şeffaf Diş Plağı Şeffaf Plak Kullananlar

Şeffaf aparey fiyatları ile ilgili bakın ekşi sözlük ve diğer forumlarda nasıl yorum yapmışlar. Aldıkları hizmetin karşılığında her 15 günde bir değiştirdikleri plak için ödenen paranın normal olduğunu dişlerinin hızlı bir şekilde düzeldiğini belirtmişler. Özel günlerinde mezuniyet düğün nişan gibi törenlerde apayrı ileri çıkarabilmelerinin büyük avantaj olduğunu fark edip bunu dile getirmişler.

Diş teli olmadan uygulanan bu şeffaf diş plakları yemek yeme sırasında büyük konfor sağlamakta. Diş teli varken bir çok gıdayı yemekte zorluk yaşayan hastalar diş tellerinin kopması ve tedavi süresinin uzaması gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşabilmektedir. Şeffaf plak kullananlar yeme içme sırasında herhangi bir zorluk yaşamazlar. Özel zamanlarında, doğumgünü, fotoğraf çekimi, düğün, nişan, mezuniyet gibi zamanlarda da plaklarını çıkararak rahatca fotoğraf çektirebilirler.

Diş teli taktırmak kaç TL?

Diş teli fiyatlarını merak edenler için metal brakat fiyatlarının 9-15 bin tl aralığında değiştiğini söyleyebiliriz. Diş tel fiyatı yapılacak tedavinin özelliğine göre değişir. Tedavi süresi diş teli fiyatı için ana belirleyicidir. Ancak kullanılacak vida veya farklı çeşit apareyler diş teli fiyatlarını rtkiler. Ortodonti tedavisi ücretleri taksitle ödendiği için size önerimiz fiyat üzerinde durmamanızdır. Doğru tedaviyi kısa sürede bitirebilmek ve hekiminize güven duymak ilk arayacağınız özellik olmalıdır. Fiyatlarda çok fazla değişiklik olmaz.

Invisalign kimlere yapılır?

Invisalign yapımı demek şeffaf plak yapımı demektir. Invisalign bir markadır. Tıkı Orthero gibi. Orthero İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak kampüsünde Arı Teknokentte kurulu bir firma iken invisalign yurtdışından hizmet veren bir markadır. İnvisalign ürünleri fiyat

Şeffaf diş plağı ne kadar?

Şeffaf diş plakları ile ilgili fiyat bilgisinden yaklaşık olarak bahsettik Ama benim tedavi için kullanacağım plakların fiyatı ne kadar diye merak ediyorsanız önce kliniğe gelmeniz gerekir. Size şeffaf dş plağı fyatı 10000 TL dediğimizde sizi yanılltabiliriz. Belki size 6000 TL tutarında şeffaf diş plağı yeterli olacaktır. Siz 10000TL fazla olduğu için tedavinizi ertelemeyi düşünürsünüz. Bu nedenle diş muayenesi olduktan sonra size şeffaf diş plağı fiyatı net olarak söylenebilir.

Gece plağı nasıl muhafaza edilir?

Gerek ortodonti tedavisi için olsun gerek diş sıkma için olsun gece plaklarının iyi muhafaza edilmesi gerekir. Diş hekiminiz size plaklarınız ile birlikte bir kutu verecektir. Plakları mutlaka bu kutuda muhafaza etmelisiniz. Diş lakları peçeteye sarıldığında büyük olasılık ile çöpe gitmektedir. Bu durumda iki alternatifiniz olur. Ya arayıp bulmak ve temizleyip yeniden kullanmak. Diğer alternatif ise diş hekimine gidip yeniden plak yaptırmaktır. Bu plaklar kişiye özel üretildikleri çin ölçü ve yapımı için para ödemeniz gerekecektir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.4 / 5. Oy sayısı: 240

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

× WhatsApp ile randevu alın