TÜRKİYE ALMANYA DİŞ FİYATLARI KARŞILAŞTIRMASI – Hekim Tavsiyeleri

TÜRKİYE ALMANYA DİŞ FİYATLARI KARŞILAŞTIRMASI

Diş yapımı için Türkiye yi tercih eden kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı tedaviler bu sayının artmasında en önemli etkendir. Bu yazıda Türkiye ile Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri için diş fiyatı kıyaslamasını sizlerle paylaşacağız. Bilgi veren sayın Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür ederiz. www.drsertac.com sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Diş tedavilerinde fiyat kıyaslaması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aynı tedavilerin aynı marka implantlar ile karşılaştırılmasıdır. Mesela Almanya ve Türkiye’de yapılan implant fiyatı kıyaslaması yaparken aynı markalı ürünlerin aynı tecrübeye ve uzmanlığa sahip doktorlar tarafından yapıldığında ortaya çıkacak olan diş tedavi fiyatlarını karşılaştırmak gerekmektedir.

Bu açıdan bakıldığında Türkiye’deki tedavilerin maliyetleri Avrupa Birliği Ülkeleri ve İngiltere’ye göre oldukça hesaplı olmaktadır.

1. Orijinal Alman malı, fabrikası da Almanya’da olan bir implantın (mesela BEGO implant) Almanya’da ortalama maliyeti 950 Euro iken Kliniğimizde aynı marka implantın hastalarımıza maliyeti 550 Euro olmaktadır.

2. Başka bir fiyatlandırma yaparsak, Almanya’da 10 yıllık bir tecrübeye sahip diş cerrahı tarafından yapılan Bego implant, ITI (Straumann) marka bir implantın maliyeti Hannover şehrinde 2600 Euro veya Münih şehrinde 3500 Euro, İsviçre’nin Zürih şehrinde 5000 İsviçre Frangı iken kliniğimizde yeterli tecrübeye sahip cerrahımız tarafından aynı marka implant tamamen bire bir aynı sistemle uygulandığında maliyeti 650 Euro olarak ortaya çıkmaktadır. Türkiye implant fiyatı

Böyle büyük fiyat farkları oluşmasının sebepleri;

 

İstanbul çocuk diş doktoru
İstanbul çocuk diş doktoru

1. Alman firmaların diş hekimlerine implant satışı yaparken o ülkenin koşullarına göre fiyat belirlemesi. Yani aynı marka implantın Almanya’da diş hekimine maliyeti Türkiye’deki hekime göre daha yüksektir.

2. İsçilik ücretlerinin Türkiye’de daha düşük olması. Sadece doktor için değil klinikte çalışan bütün personelin birim zaman maliyetleri daha azdır. bu durum diş tedavi fiyatlarını önemli ölçüde etkiler. Çünkü diş hekimliği bir hizmet ağırlıklı işlemdir. İşçilik maliyetin büyük kısmını oluşturur. Kişiye özel yapılan tedaviler için hekim ve personel hata başında zaman geçirir.
Almanya, Hollanda, İsveç İsviçre, Avusturya gibi ülkelerinde diş cerrahı ve diş protez uzmanı ücretleri yüksektir.Bu nedenle her hekim uzmanlık gerektiren bu tedavileri yapamadığı için diş hekimleri kliniklerine ya part time doktor çağırmak zorunda kalmakta ya da bu tedavileri hiç yapamamaktadırlar. Böyle olunca da bu ülkelerde diş tedavi fiyatları ve implant fiyatları daha fazla olur.

Kliniğimizde uzmanları tarafından uygulanan bu tedaviler ise hastalarımız için hem kaliteli hem de hesaplı olmaktadır.

Örnekleri özet olarak çeşitlendirmek gerekirse;

Porselen diş:

A. Almanya’da Vita marka porselen ile yapılan metal destekli tek bir diş porselen fiyatı 300 – 1800 Euro
B. Kliniğimizde Vita marka Almanya üretimi porselen ile yapılan metal destekli tek bir diş porselen fiyatı 150 Euro

Zirkonyum:

A. Almanya’da Almanya üretimi IVOCLAR marka tek diş zirkonyum fiyatı 600 – 2200 Euro
B. Kliniğimizde Almanya üretimi IVOCLAR marka tek diş zirkonyum fiyatı 240 Euro

Ortalama Almanya tedavi fiyatlarını aynı marka ve eşit diş hekimi tecrübesi ile Kliniğimiz tedavi fiyatlarıyla karşılaştırmasına daha fazla örnek verelim:

İMPLANT FİYATLARI
 Almanya’daKliniğimizde 
1 adet İmplant1000 Euro399 Euro(Almanya Üretim (Fabrika)
1 adet Metal Alt Yapılı Porselen450 Euro149 Euro(Almanya Üretim (Fabrika)
1 adet Zirkonyum Porselen500 Euro249 Euro(Almanya Üretim (Fabrika)

 

Estetik Diş Fiyatları
Almanya’daKliniğimizde
1. Örnek : Alt çene ön dişlerinde estetik isteyen bir hastaya 10 dişine zirkonyum porselen tedavisi20 Gün
5000 Euro
6 gün
2500 Euro
  
2. Örnek : Alt çenede arka iki tarafta küçük azı dişleri eksik bir sağ bir sol 2 implant ve üstü porselen tedavisiEn erken 10 gün sonraya randevu
2600 Euro
1 Gün
1096 Euro

Diş takma fiyatları Almanya ile Türkiye arasında oldukça büyük fark gösterir. Kullanılan malzemeler aynı olmasına rağmen Türkiye diş fiyatları daha ucuzdur. Hem de yarıdan daha ucuz. Bunun yanında diş yapma kalitesi ve kullanım ömrü daha uzun olan tedaviler için Türkiye tercih edilmektedir. Türkiye diş fiyatı hakkında detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz.
Diş beyazlatma fiyatları Almanya da 1000 Euro iken Türkiye diş beyazlatma fiyatı 400 Euro gibidir.
Almanya diş hekimliği fiyatları
Diş kaplama fiyatları Almanya da 600-800 Euro olduğu halde Türkiye’de 200-300 euro seviyesinde uygulanmakta.
Alman diş implant fiyatları dediğimizde en kaliteli Alman implant markası Bego implantın 600 Euro gibi fiyat ile uygulandığını biliyoruz. Diş implant fiyatları Almanya için 2000 Euro iken Türkiye’de 500-600 Euro. Bu nedenle diş tedavisi için Türkiye tercih edilen bir ülke olmakta.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.2 / 5. Oy sayısı: 300

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın