ZİRKONYUM DİŞ Mİ PORSELEN DİŞ Mİ UZUN ÖMÜRLÜ? – Hekim Tavsiyeleri

ZİRKONYUM DİŞ Mİ PORSELEN DİŞ Mİ UZUN ÖMÜRLÜ?

Dişlerin üzerine herhangi bir sebep ile kaplama yapıldığında bütün tedaviler ve bütün canlılar gibi onunda belirli bir kullanım ömrü olacaktır. Konu diş kaplaması olduğunda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de zirkonyum diş kaplama mı porselen diş kaplama mı daha uzun ömürlü dur sorusudur. Bu yazıda en iyi diş kaplama ve uzun ömürlü kaplama hakkında bilgi ve tecrübesine güvenliğimiz sayın diş hekimi Sertaç Kızılkayadan aldığımız bilgileri size aktaracağız.

Konu diş kaplaması olduğunda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de zirkonyum diş kaplama mı porselen diş kaplama mı daha uzun ömürlü dur sorusudur. Bu yazıda en iyi diş kaplama ve uzun ömürlü kaplama hakkında bilgi ve tecrübesine güvenliğimiz sayın diş ekimi Sertaç kızılkayadan aldığımız bilgileri size aktaracakz.

Yapılan diş katlamasını hangi malzeme ile yaparsak yapalım uygulama için doğru endikasyon koyulmadığı ise yapılan tedavinin uzun ömürlü olması mümkün olmayacaktır. Tabii ki kullanılan malzemelerin belirli kullanım süreleri vardır.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu kaplama yöntemi  Dişeti sağlığı ve estetik avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. Alt yapı malzemesindan adını alan kaplama çeşidi bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamalarıyla hazırlanır. Öncelikli olarak dişin doğru bir şekilde hazırlanması büyük önem taşır. Diş çürüyor var ise temizlenmeli gerekiyor ise kanal tedavileri yapılmalıdır.

Diş doktorunun ağızda yapacağı hazırlık dikkatli ve özenli bir şekilde tamamlanmalıdır. Hekimin iyi bir tedavi yapması için kullandığı malzemelerin ve cihazların yeterli özelliğe sahip olması gerekir. Hassas çalışan cihazların yüksek maliyetli olduğunu ve kullanılan sarf malzemelerin yurtdışından İtal edilerek döviz ile alındığını burada hatırlatmak gerekir. Hassas bir ölçü malzemesi ile sıradan bir parça malzemesi arasında neredeyse beş katı  fiyat farkı vardır. Diş kesiminde kullanılan Frizler de aynı şekilde uzakdoğu ülkelerinden ucuz fiyatla alındığında diş ve diş etlerinde problemler oluşturmaktadır. Kaliteli ürün kullanılması diş ekiminde fiyatları arttıran önemli bir unsurdur. Hassas ölçüm malzemesi ile alınan diş ölçüsü laboratuvara gönderilir. Laboratuvar aşamalarında da aynı şey  geçerlidir. Kullanılan malzemelerde genleşme, büzülme ve aşınma gibi istenmeyen durumların olmaması için kaliteli malzeme kullanımı gerekir. Ucuz malzeme kullanıldığında ortaya çıkan hata azda uygulanan diş kaplamasına kadar yansıyacaktır. Her aşamasında birinci sınıf malzeme kullanılan tedavilerde problem çıkmadan sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir. Diş tedavilerinin özellikle diş kaplamalarının hassas çalışma gereken uygulamalar olduğu açıktır.

uygulanan zirkonyum diş kaplamaların diş eti ve diş ile tam uyumlu olması uzun süre problemsiz kullanımına  neden olur. Aşağıda da porselen diş kaplamalar ve yapım teknikleri hakkında bilgi bulacaksınız.

PORSELEN DİŞ KAPLAMA

Senelerce yoğun bir şekilde kullanılan porselen diş kaplamalar zaman içerisinde görülen olumsuz etkiler nedeniyle artık tercih edilmiyorlar. Peki neydi bu olumsuz özellikler?  Porselen diş kaplama da alt yapı malzemesi olarak metal kullanıldığını biliyoruz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 210

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın