YERLİ İMPLANTLARIN FİYATI

Her tedavinin bir maliyeti var şüphesiz. İmplant fiyatları da diş kaybedenler için önem taşıyor. Eksik dişleri olan hastalar diğer dişlerinin kesilmeden eksik diş boşluklarının rehabilite edilebileceğini öğrendiklerinde implant diş tedavisi yaptırmayı tercih etmektedir. Kemik hacmi istenilen boyutlarda ise hasta için tek bir engel diş implant fiyatları olmaktadır. Malzeme fiyatı nedeni ile implant tedavi ücretleri Türkiye şartlarında yüksek olarak değerlendirilmektedir. Yerli implant fiyatları daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Ancak kullanılan malzemenin kemik içerisinde uzun yıllar yük taşıması gereken bir malzeme olması gerektiği düşünülür ise en iyi implant malzemesinin tercih edilmesi kaçınılmazdır.

Her şeye rağmen implant fiyatları nedeni ile tedavisini yaptıramayacak bir hasta için kalan tek seçenek ucuz bir implant bulmak ve onu uygulatmaktır. Daha az fiyat ile satılan yerli implantlar içerisinden seçim yapmak gerekir ise hangi yerli implant tercih edilmelidir. Yerli implant fiyatları kendi aralarında incelendiğinde Türk malı olmasına rağmen birbirleri ile baya fiyat farkı olduğu görülür. Peki en ucuz implantı yaptırsam ne olur? Bu soruyu söyle düşünelim. İmplant ile sorun yaşasam ne olur? Çünkü sadece implant fiyatı ile yaşanan sorunlar üzerinden konuşmak hatalı olur. Ancak kaliteli implantların daha yüksek fiyatlar ile satılan implantlar olduğu da bir gerçek. Fiyat azaldıkça kalitenin düşmesi de beklenen bir sonuç olmakta hali ile.

Konu Başlıkları

İMPLANT SORUNLARI

Her şeyden önce implant osseointegrasonu olarak adlandırılan kemik ile implant arasında bağlantı oluşma mekanizmasında bozukluk oluşabilir. Bu durumda kemik ile kaynaşmayan implant üzerine gelecek yükleri de taşıyamayacağı için kaybedilir. Hiç istenmeyen bir durum olan bu implant kaybı durumunda zaman kaybetmeden mümkün olan ilk fırsatta yeni bir implant yerleştirilmesi yoluna gidilebilir. Tabi kemik hacmi ve sağlığı müsait ise.

İmplant vidasında gevşeme veya kırılma. Malzemenin mekanik özellikleri nedeni ile kalitesinin ve teknolojisinin azalması ile birlikte daha fazla karşılaşma olasılığı olan bir komplikasyondur. Bego implantlar ile birlikte gelen torklama vidası sayesinde bu sorun nerede ise tamamen ortadan kaldırılmıştır. Bego implant Alman malı kaliteli bir implantdır. Kliniğimizde uyguladığımız Bego Semados implantlar ile vida kırılması veya gevşemesi sorunu nerede ise hiç yaşamıyoruz desek yeridir.

İmplant gövdesinde çatlama veya kırılmalar ise vida içerisine geçen vidalar nedeni ile incelen boyun kısımlarında görülebilmektedir. Bu problem implantın çıkarılmasını gerektiren bir sorundur. En istenmeyen komplikasyonlardan birisi olan implant kırıkları diş sıkma ve gıcırdatma gibi alışkanlıkları olan kişilerde daha sıklıkla gerçekleşir. Bu nedenle diş sıkan hastaların önce tedavi olmaları sonra implant tedavisi yaptırmalarını önermekteyiz. Botox ile diş sıkma tedavisi yazısını www. drsertac.com sitesinden okuyabilirsiniz.

Dayanakları kırılması ucuz fiyatlı implantların dayanak malzemesi maalesef kaliteli olmamaktadır. İmplant üzerinde kesik diş formu ile dayanak vazifesi gören parçalar bir miktar aşındırmaya maruz kaldıklarında kırılmaya daha elverişli hal alırlar. Bu amaç ile açılı dayanak tasarımları ile beş on beş ve yirmi derece açılı dayanaklar üretilir. Protez için alternatifi fazla olan implant markaları fiyat olarak da daha yüksek ücret ile piyasada satılmaktadırlar.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 169

× WhatsApp ile randevu alın