İmplant Zirkonyum – Hekim Tavsiyeleri

İmplant Zirkonyum

En çok merak edilen diş tedavilerinden ikisi implant ve zirkonyum diş kaplama tedavisi. Fiyat olarak her ikisi için de istenilen ücretler hatırı sayılır paralar. Sağlığımız için belirli bütçeleri ayırmaya razı olsak bile verdiğimiz paraların gerçek karşılığını almamız önemli tabi. Yüksek fiyatlı diş tedavileri yaptırmadan önce araştırma yaparak güvenilir bilgilere ulaşmak da ayrı bir sorun. Tabi bu araştırmaların bir bölümü de sadece yapılacak dişin özelliği ile değil işlem fiyatları ile ilgili olmakta. İmplant fiyatları ve zirkonyum diş fiyatları hakkında Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.

Yaptığımız araştırmalarda aslında ülkemizin bu iki tedavi için de son derece uygun fiyatlı bir yer olduğunu öğrendik. Birçok dünya ülkesi tedaviler için Türkiye yi tercih etmekte. En büyük etken ilk bakışta uygun fiyatlar gibi görünse de hem kısa sürede hem de sorunsuz diş tedavilerinin uygulanıyor olması diş sağlığı turizmi için ülkemizi ön plana çıkarıyor. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya da yurt dışında çok sayıda hasta kabul eden bir kliniğin başında çalışmalarına devam ediyor. Kendisi ile implant zirkonyum ve sağlı turizmi hakkında görüştük.

İMPLANT ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA VE SAĞLIK TURİZMİ

Son yıllarda ülkemiz özellikle Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor. Avrupa ülkelerindeki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde(implant,porselen diş kaplama,zirkonyum diş kaplama,lamia diş,estetik diş tedavileri diş eti tedavileri) İstanbulu seçmelerini sağlıyor.

Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda,İstanbul’ a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Tabi ki, bir haftalık İstanbul tatili de hastalarımızın unutamayacağı güzellikler yaşadığı bir anı olacaktır. Medeniyetlerin beşiği olmuş tarih kenti İstanbulda gezi programınız konusunda yardımcı olmaktayız.

DİŞ YAPIMI NASIL OLACAK ?
Ülkenizde herhangi bir yerde panoromik röntgen çektirerek bunu e-mail veya kargo ile Türkiye’ye ulaştıracaksınız.
Panoramik diş röntgeninizi inceleyerek yapılacak tedavileri tesbit edilerek tedavinin maliyeti size bildirilecektir. Sizden onay aldıktan sonra tedavi başlangıcı için karşılıklı olarak randevu günü tespit edilecektir.
Gerekli değerlendirmeler sonucunda, dolgu, diş eti tedavisi, diş çekimleri ve röntgen gibi normal tedavileri bulunduğunuz ülkede yaptırarak Türkiye’de uygulanacak diş tedavi sürenizi kısaltmak da mümkündür. İster üçlü köprü veya kuron, ister tam bir ağız, yani 28’li porselen kuron veya köprü yapılsın, tedavi süresi 7-10 gün sürmektedir.

Bu bir haftalık süre içinde;
İlk gün tedaviye başlanıyor.
2. gün serbestsiniz. Bu sürede geziler veya tatil yapabilirsiniz.
3. günde 2 saat süreyle öğleden sonra tedavinize devam edilecek.
4. ve 5. gün yine serbestsiniz.
6. gün öğleden sonra yine 2 saat süreyle son provalar yapılır.
7. Günde tedaviniz bitirilir.
8. Günde kontrolleriniz yapılır ve son düzenlemeler bitirilir.
Artık ülkenize dönebilir veya geriye kalan tatilinizi güzel ve sağlıklı bir gülüşle tamamlayabilirsiniz.

İmplant yaptıracaksanız Türkiye’ye ilk gelişinizde aynı gün implantlar, küçük bir operasyon ile çene kemiklerinizin içine yerleştirilir.implantlarınızın çene kemikleriyle kaynaşabilmesi için alt çenede 2 ay, üst çenede ise 3-6 ay kadar beklemek gerekir. Böyle bir durumda, implantlarınız uygulandıktan sonra hemen ülkenize geri döner, yukarıdaki süreler sonunda tekrar Türkiye’ye gelerek protezlerinizi 7-9 gün içinde yaptırabilirsiniz. Tatilinizi, bu ikinci gelişte yapmanız daha mantıklı olacaktır. Diş tedavilerinizi ucuza ve kaliteli yaptırıp daha az harcama ile daha kaliteli dişlere sahip labilirsiniz.

İMPLANT VE ZİRKONYUM KÖPRÜ PROTEZLERİ

İmplant zirkonyum laminate veneer
İmplant zirkonyum laminate veneer uygulama merkezi olarak faaliyet gösteriyoruz.

Ağızdaki noksan dişlerin yerlerini tamamlayan ve çiğneme basıncım destek dişler yoluyla çene kemiğine ileten protezlere, “köprü protezleri” adı verilir.

Köprülerin kuronlardan belirgin ayrılığı, noksan dişlere gelen çiğneme basıncını, köprü içindeki dişlerin taşımasıdır. Başka bir değişle bir dişe kuron yapıldığında, ona gelen basınç aynı kalır. Ancak köprüde bu durum, noksan diş sayısına göre oldukça fazla artabilir. Bu durumu göz önüne aldığımızda, kuron yapım restorasyonu kolay ve az sorunlu, köprü yapımı daha karmaşık ve çok sorunlu olarak ortaya çıkar.

Çünkü kuron protezine gelen basınç doğal olduğu halde, köprüye gelen basınç bir bakıma patolojiktir. Kuron yapımında destek, dişin kendisidir. Ancak köprüde çekilmiş dişlerin ön ve arkasındaki dişlerdir. Ve de bu dişler hem kendine gelen ve hem de boşluktaki dişlerin yerine gelen, çiğneme basıncını taşımak zorundadır. Burada destek diş kavramı ortaya çıkmaktadır.

Çekim boşluğunun genelde mezial ve distalinde bulunan ve noksan dişlerin yerine yerleştirilen gövde ile bağlantı kurmak zorunda kalan ve zorunlu olarak kuronlanan dişlerdir.

Kanatlı köprüler dışında, her diş boşluğu için en az iki destek diş kullanılır. Kanatlı köprü, sadece üst lateral dişlerin yokluğu dışında kullanılmamalıdır. İki destekten fazla dişin köprü içine alınması, desteklerin genel özelliklerine bağlıdır.

Destek dişlere “ayak” ya da “çapa” da denilmektedir. İdeal köprü yoktur. İdeale yakın köprü üç üyeli köprülerdir. Başka bir değişle, en az diş noksanlığı bir olduğuna göre, buraya yapılacak köprü de en az üç üyeli olmalıdır. Böylece üç üyeli yani, iki destek ve bir gövdeden oluşan köprüye gelen basınç, iki destek tarafından karşılanacaktır. Bu dört üyeli köprüye gelen basınçtan daha azdır ve de üç üyeden az köprüde, genelde yoktur

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 250

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın