İMPLANT DİŞ – Hekim Tavsiyeleri

İMPLANT DİŞ

Diş çekimi sonrası onun yerini alacak en iyi diş hekimliği uygulaması olarak bahsedilen implant diş hakkında konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüştük. Kendisine implantların neden tercih edildiğini ve implant diş nasıl yapılır, zararları var mıdır, yapımı ne kadar sürer, implant fiyatı ne kadar gibi merak edilen soruları yönelttik. İmplant üzerine uygulanan zirkonyum diş kaplama ile porselen kaplama arasındaki farklar ile ilgili bilgi aldık. Bize verdiği son derece faydalı bilgiler nedeni ile teşekkür ederek sizinle paylaşıyoruz.

İmplant diş yapımı ne kadar sürer?

Bir implantın cerrahi aşaması ile başlayan ve implant iyileşme süresi ve diş yapımını da kapsayan süre implant yapım süresi olarak anılmalıdır. Çene kemiğine yerleştirilen implant yeterli kemik bağlantısı sağlayıncaya kadar pasif olarak beklemelidir.

İmplant Diş Zararlı mı?

Kurallara uygun yapılmadığında bütün tedavilerden zarar görmek söz konusu. Ancak implant uygulaması için bu konuda bilgi sahibi ve deneyimli hekimler ile işe başlanıp devam edildiğinde bahsettiğiniz gibi bir zarar veya komplikasyon olma riski yok denilebilecek kadar azdır.

Ne gibi zararı olabilir?

İmplant her şeyden önce cerrahi bir prosedürdür. Her cerrahide olduğu gibi bir takım komplikasyonlar gelişebilmektedir. Mesela işlem sonrası kanamanın uzun sürmesi veya çevre anatomik oluşumlara zarar verilmesi gibi. Tecrübe arttıkça bu ve bunlar gibi onlarca sorunu ortadan kaldırabilecek önlemler alınmaktadır. Cerrahi işlem öncesi iyi bir tedavi planı yapılması da cerrahi komplikasyonları en aza indiren önemli bir faktördür.

İmplant’ın yapılacağı bölgenin seçimi ve kullanılacak implantların çap ve uzunluk bilgileri işlem öncesi tespit edilip ona göre hazırlı yapılmalıdır.

Cerrahi uygulama yapacak klinikte jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı bulunması olası elektrik kesilmesi gibi olumsuz durumlarda işlemin yarıda kalmasına mani olabilir. Bu sebep ile alt yapı eksiği olan kliniklerde her an sorun yaşanması olasıdır. İşlem esnasında kullanılacak cerrahi aspiratörün yeterli olması işlemin hassasiyetini artırır. Hekime çalışma kolaylığı sağlar. Cerrahi mnotor ve balıklarının kalibre edilmesi gerekir. Arzu edilen güç ve devirlerde çalışmak için  gereklidir.

İmplant Yapımı

İmplant nasıl yapılır videolarını sanırım izlediniz. Aslında sizin bu işlemden korkmanıza yarayan ve bundan başka hiçbir işe yaramayan implant videoları size bir şey kazandırmaz. Tam tersine cesaretinizi kaybedebilirsiniz. Uygulamayı siz yapmayacağınıza göre ve mesleğiniz cerrahlık olmadığına göre sizin o videolar ile işiniz olmamalı. Siz sadece işlem günü hekimin anlattıklarını dikkatli bir şekilde dinler iseniz bu sizin için yeterli olacaktır.

İmplantın kemik içerisine yuva hazırlanarak yerleştirildiğini bilmeniz ve implant yapım aşamaları ile implant fiyatları sizin bilgi almanız gereken konular aslında. Gelin size bu gerçekten işinize yarayacak konularda doğru bilgiler verelim. Konusunda uzman ve tecrübe sahibi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan sizin için implant diş fiyatları ve implant markaları hakkında bilgi almıştık. Bugün de implant yapım aşamaları ve implant uygulama süresi ile ilgili bilgiler aldık kendisinden. Kendisine çok teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Küçükçekmece implant
Küçükçekmece implant

Uygulama Süresi

Cerrahi uygulama süresi ile implantın ve üzerine uygulanacak diş proteininin yapım süreleri farklı konulardır. İmplant yapım süresi dediğimizde cerrahi işlemin kaç saat süreceği ile ilgili soru aklımıza gelir. İmplant cerrahisi sanıldığı gibi uzun saatler süren bir tedavi değildir. Bir implant yuvasının açılması ve buraya implant yerleştirilmesi 15 dakikalık bir işlemdir.

Bunu öncesinde bölgenin uyuşturulması da 15 dakikalık bir zaman alır. İmplant yapım süresi uygulanacak implant sayısının artması ile artar. Altı implant için bir ile bir buçuk saat gibi bir süre yeterli olmaktadır.

İmplant Diş Yaptıranlar

Diş kaybı ile ihtiyaç ortaya çıktığına göre implant yaptıranlar belirli bir süre diş olmadan yaşamını sürdürmüş kişilerdir. Ne kadar kısa sürede implant yaptırılır ise yüz ve çene kemiklerinde deformasyon o kadar az olmaktadır. Ancak farklı nedenler ile diş çekilmesine rağmen uzun yıllar diş yaptırmadan zaman kaybeden hastaların implant yaptırdıktan sonra keşke daha önce yaptırsaymışım dediklerini de sıklıklar duymaktayız. Kayıp dişin işlevleri çok fazla çünkü. Sadece yemek yemek için bile olsa en kısa sürede implant uygulamasını yaptırmak gerekir. 25 yılı geçen meslek yaşantımda implant diş yaptıranlar ne dediler diye soracak olursanız tek cümle ile.

İyi ki implant yaptırmışım.

şeklindedir. İmplant yaptırdığına pişman olanların ise keşke ucuz implant yaptırmasaydım, keşke implant fiyatına göre değil de temiz ve tecrübeli bir klinikte işlemi yaptırsaymışım dediklerini duymaktayız. Siz de bu kervana katılmak istemiyor iseniz implant süreci öncesinde iyi bir araştırma yaparak temiz, ruhsatlı ve tecrübeli bir klinik ve hekim seçmenizi öneririm.

İmplant Diş Fiyatı 2020

Yapılacak implantın özelliği, uygulama bölgesinde kemik tozu gerekip gerekmediği ve cerrahi işlemin zorluğuna gör fiyatlandırılır. İmplant ücretleri Türkiye’de ucuz fiyatlar ile uygulanmaktadır. En iyi implantlar arasında gösterilen Alman Bego ve ITI Strauman implantlar için 600-1000 Euro fiyatlar konuşulmaktadır. Sizin için yapılacak implant ve üzerinein diş fiyatını öğrenmek için röntgen veya tomografi tetkikiniz ile kaç adet implantı ne şekilde uygulamak gerektiğini tespit etmek lazımdır. Sonrasında implant markası ve implant fiyatı öğrenebilirsiniz. Randevu almak isterseniz www.drsertac.net iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 217

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın