KÜÇÜKÇEKMECE İMPLANT DİŞ FİYATI – Hekim Tavsiyeleri

KÜÇÜKÇEKMECE İMPLANT DİŞ FİYATI

İmplant tedavisi diş tedavileri içerisinde adını en çok duyduğumuz tedavilerden birisidir. Sağladığı faydalar kadar implant fiyatları da konuşulmaktadır. Bu yazıda kaybedilen bir diş için diş hekimi ne yapabilir? Bu soruya cevap verdikten sonra, bu yapılabilecek tedavilerin uzun ömürlü ve estetik olması için dikkat edilmesi gerekenleri de anlatacağız. Sizin ihtiyaçlarınızı uzun süre karşılayacak kaliteli diş implantı ve diş kaplaması için ödenmesi gereken fiyatlar ve ucuz implant, ucuz diş kaplama ile kaliteli implant, kaliteli diş kaplama arasında bulunan farklara da değineceğiz.

İMPLANT YAPIMI VE FİYATLARI

Küçükçekmece implant
Küçükçekmece implant diş kliniği açıkladı

Öncelikle diş kayıplarının yoğunluğu yapılacak diş protezinin hangi şekilde uygulanacağını etkiler. Tek bir dişinizi kaybetti iseniz onun yerine genellikle implant uygulamak gerekir. Tek diş için implant fiyatı makul seviyelerde olmaktadır. Tedavi süresince üç ayda ödeyebileceğiniz seviyelerde bir ücret ile implant yaptırmanız mümkün. Kaybedilen diş sayısı fazla ise uygulanacak implant adedi de artar. Her eksik diş için bir implant olmasa da genellikle üç dört eksik diş için bir tane implant gerekir. Tam dişsiz çenelerde altı implant veya 8 implant kullanılarak sabit diş köprüleri yapmak mümkündür. Bu tür çoklu diş eksikliklerinde hekiminiz sizin için kaç implant uygulanmasının uygun olacağını damak yapınız ve diş röntgeniniz ile klinik muayene sonrası belirleyebilir. Yapılacak implant sayısı arttığında tedavi daha hassas çalışma gerektirir. Sayının artması hekimin ve laboratuvarın işini zorlaştırır. Bu nedenle fazla implant yaptırdığımız için daha ucuz fiyatlar ile implant uygulatma imkanı yoktur.

Yapılacak implan ın fiyatı kullanılacak implantın markasına göre değişiklik gösterecektir. Bunun haricinde uygulamayı yapan kliniğin ve hekimin bilgi birikimi tecrübesi ve implant üzerine uygulanacak diş protezinin şekli de implant fiyatlarını etkiler. İyi bir implant ucuz olamaz. Steril şartların sağlanması, tecrübeli personel ile çalışmak, altyapı yatırımı ve kaliteli bir implant markası için ödenmesi gereken implant ücreti 500-800 Euro dan az olamamaktadır.

Türkiye implant fiyatları bakımından Dünya’nın en ucuz ülkelerinden bir tanesidir. Almanya ve Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında beş altı kat daha ucuz implant yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinde 60 bin euro tutan bir implant tedavi planı İstanbul Küçükçekmece implant fiyatları ile 10.000 Euro seviyelerinde olmaktadır. Yaklaşık 12-14 adet implant ve bunların üzerilerine uygulanacak diş kaplamaları için ödenecek rakam Avrupa ülkesinde ödenecek rakamdan 50.000 Euro daha ucuz olmaktadır. Tedavilerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlandığını göz önüne aldığınızda İstanbul Küçükçekmece implant diş ücretleri son derece cazip kalmaktadır. Türkiye sağlık turistlerinin giderek artması ile döviz geliri elde etmektedir. Giderek artan hacimlerde saç ekimi, göz tedavileri, kaplıca turizmi ve diş tedavileri için gelen insanlar memnun kaldıkça yeni hastalar gelmeye devam edecekir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 173

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın