İstanbul İmplant Fiyatı – Hekim Tavsiyeleri

İstanbul İmplant Fiyatı

Diş hastalıkları ve tedavilerinde son yılların en çok konuşulan tedavi yöntemi implant diş tedavisidir. Diş hekimleri  hastalarında herhangi bir diş kaybedildiğinde kıymetinin anlaşıldığını söylüyor. Çekilen dişin yerine kaybedilen fonksiyon ve estetiğin getirilmesi için protez, kaplama veya implantlara başvurmaktadır. İmplant diş yapımı ve implant fiyatları ile ilgili diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.

İstanbul Küçükçekmece Estetik diş tedavi ve implant merkezinden aldığımız bilgileri size aktarıyoruz. Sorularınız için yazının sonunda bulunan yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

İMPLANT DİŞ NE ZAMAN KİMLER İÇİN UYGUN?

İmplant diş tedavisi yaş sınırlaması olmadan kullanabilen bir tedavidir. Genel sağlık durumunda herhangi bir problem olmayan insanlar için implant uygulanabilir bir tedavidir. Savunma sistemi bozukluklarında implant tedavisi önerilmez. Başarılı bir için uygulama yapılacak bölgede yeterli kemik hacmi bulunması gerekir. Cerrahi bir işlem olan implant tedavisi değişik implant markaları ve implant fiyatları ile adından çok söz ettiren bir diş tedavi yöntemidir. İmplant tedavisi geliştirilmeden önce eksik diş boşluklarını ortadan kaldırmak amacıyla diş köprüleri veya takılıp çıkarılabilen diş protezleri uygulanmaktaydı.

Artık eksik diş boşluğunun önünde ve arkasında bulunan dişlere kesin veya aşındırma yapmadan iyi bir fonksiyon sağlayan sabit implant tedavileri uygulanıyor. İmplantlar aynı zamanda da estetik görünüme katkı sağlayan diş tedavi yöntemidir. Diş kliniklerinde uygulanmaktadır. Toplumda vida diş olarakta bilinen tedavisi hastalar için, iyi bir çiğneme fonksiyonu iyi ve estetik sağlamanın yanı sıra, konuşma sırasında da doğal diş gibi konumlandırma için büyük rahatlık sağlamaktadır. Dişlerini kaybeden insanlar tek taraflı demeye başlar.

Özellikle diş köprüsü yapımı için uygun olmayan tek tarafı tamamen işsiz hastalar için implant uygulaması büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu tip hastalarda takılıp çıkarılan diş protezleri hastaların hiç istemediği bir protez türüdür. Hem görüntü hem de fonksiyon olarak ihtiyaçları tam olarak cevap veremeye hareketli protezler yerine üzerine yapılan diş kaplama bir köprüleri büyük avantajlar sağlamaktadır.

İMPLANT YAPIMI ZOR MU?

Toplumda yaygın olarak diş hekimi korkusu olduğunu biliyoruz. Bütün dünyadaki insanlar diş tedavilerine gitmekten çekiniyor. Hem koltuk korkusu, hem de diş doktorunda fiyatların yüksek olması. Diş çekimi ile korkan hastalar için implant yapımı basit gelmekte. Modern cihazlar ile süreç çok kolay bir şekilde ilerler.

 İMPLANT ÜCRETLERİ YILLARA GÖRE EURO OLARAK

2016 implant fiyatı750
2017  implant fiyatı650
2018  implant fiyatı600

fiyatlar euro olarak yazılmıştır. Detaylı bilgi için muayene olmanız gerekir.

Randevu Tel 02126616979

2018 Yılı İmplant ve Estetik Diş Zirkonyum FiyatlarıKDV %8 Hariç
Diş protezi Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene)2210 TL
Bego implant fiyatı3000 TL
Diş Kaplama ( Zirkonyum diş kaplama)365 TL
 Porselen Diş Kaplama665 TL
Empress diş kaplama ( Metal Desteksiz Porselen )1470 TL
Laminate veneer diş kaplama fiyatı1500 TL


İMPLANT DİŞ ÖZELLİKLERİ

Günümüzde diş eksikliği durumunda en çok önerilen tedavi yöntemlerinden bir tanesi de implant diş uygulamasıdır. Uygulanan implantlar sayesinde hem estetik olarak, hm fonksiyon olarak doğal diş ve diş köküne benzer rehabilitasyon yapılabilmektedir. Diş köprüsü yerine uygulanan implantlar sayesinde diş aşındırılmasına gerek kalmadan eksik diş alanının tamamlanması mümkün olmaktadır.

İmplant üzerine uygulanacak diş kaplamalar için artık metal alt yapılı  diş tercih edilmez. Yeni teknoloji ürünü zirkonyumlar tercih edilir. Işık geçirgenliği bakımından diş ile yakın özelliklere sahip olan zirkonyum malzeme bu sayede daha estetik sonuç vermektedir. İmplant üzerinde tam estetik sonuç arzu edildiğinde metal porselen diş yerine zirkonyum tercih edilmektedir.

İlk yapılmaya başlandığı yıllarda dayanıklılık bakımından zafiyetleri olan malzeme zaman içerisinde en az metal porselenler kadar direnç üretilebilmektedir. Diş eti ile biyolojik uyum sağlayan zirkonyumlar uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Diş eti kenarında renk değişikliği oluşmaz. ağızda metalik ta ve galvanik akıma neden olmazlar. Bu ve bunun gibi birçok üstün özellikleri sayesinde zirkonyum ağız içinde güvenle kullanılabilen bir malzeme olarak bilinir ve uygulanır.

İmplant fiyatlarının yüksek gelmesi veya çene kemiğinin implant için uygun olmaması durumunda da diş köprüsü olarak uygulanan zirkonyum köprüler implant uygulamasına alternatif bir tedavi yöntemi olarak da bilinirler. İyi yapılan ağız bakımı sayesinde kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz bir diş tedavi malzemesidir.

Zirkonyum Diş Neden Tercih Edilir?

doğal görünümlü olması ve biyolojik uyum gibi üstün özellikleri olduğun bildiğimiz bu yeni nesil kaplamalar için porselen kaplamaya göre daha yüksek fiyatlar telaffuz edilmektedir. fiyat farkı olmasına rağmen neden zirkonyum diş tercih edilir. Konun uzmanı ve en iyi tedavi uygulamaları ile tanınan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. zirkonyum kaplama fiyatlar nerede ise implant fiyatları kadar. Yani yüksek fiyatlı bir tedavi. buna rağmen neden çok tercih ediliyor? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her türlü tüketim ürününde fiyatların yükseldiği bir gerçek. İşte zirkonyum ve implant tedavisini de bunlara benzetebiliriz. Sağladığı faydalar ve en önemlisi kullanım ömrü göz önüne alındığında insanların tercihi haklı olarak yeni ve daha üstün özellikli malzemelerden yana olmaktadır. Estetik diş tedavi uygulamaları içerisinde insanların ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren bir uygulama olması hem implant, hem zirkonyum gibi maliyetleri daha yüksek tedavilerin yaygınlaşma nedenidir. Bir defa geldiğimiz dünyada bilim insanları yaşam kalitesini arttırmak ve insanları bulundukları toplumda mutlu hissettirmek için çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

İmplant Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Vücut ile son derece uyumlu bir malzeme olan implant malzemesi sayesinde implant tedavilerinde pek sorun yaşanmamaktadır. bu yöntem ilk yapılmaya başlandığı günden itibaren de her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlandı. Çekilmiş diş alanlarının rehabilitasyonu implant tedavisinin en çok kullanıldığı alanlardır. emik hacmine göre yapılacak implant tedavisinin cerrahi süreci planlanır. tedaviye konusunda tecrübe ve bilgisi yeterli hekimler ile başlamak uzun dönemde başarının artmasını sağlayan önemli bir etkendir. Yapılan implant ve üzerine uygulanan diş kaplama veya diş protezi kurallara uygun yapılmalı ve periyodik bakımlarının da düzenli gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yapılan implant ve üzeri diş kaplamalar hem estetik olarak hem fonksiyon olarak  başarı sağlar. bunu ötesinde yapılan tedavinin uzun süre kullanılabilmesi nedeni ile hekim ve hasta için ilgi çekicidir. Kullanım süresi boyunca son derece sağlıklı bir tedavi olan implant ve üzeri diş kaplamalar ömür boyu kullanılmak üzere uygulanırlar.

Ancak implant diş ömrü ne kadar diye sorulduğunda ömür boyu kullanılabilir demek pek gerçekçi bir yanıt olmayacaktır.  Lakin her insanın implant ve diş temizliği için gösterdiği özen, çiğneme alışkanlıkları beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak implant diş ömrü farkıl olmaktadır.

Genel olarak baktığımız zaman 10 ile 30 yıl kadar kullanılan bir üründür. Bu durum göz önüne alındığında mümkün olan en uzun süre kendi dişlerinizi kullanmanız mümkün olmaktadır.

Kanal tedavisi gibi yöntemler ile dişin kurtulma olanağı var ise mutlaka değerlendirmek gerekir. Diş çekimi sonrası implant her ne kadar başarılı bir tedavi olsa bile doğal dişin yerini asla tutmaz. Kanal tedavisi fiyatı implant fiyatından ucuzdur. Kliteli malzeme ile yapılan kanal tedavileri yıllarca ağızda kullanılabilir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 223

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

İstanbul İmplant Fiyatı” için 4 yorum

 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 20:05
  Permalink

  Yetersiz hijyen implant kaybına yol açabilir diyorlar doğru mu?

  Yanıtla
  • 27 Ekim 2017 tarihinde, saat 13:17
   Permalink

   Kendi dilerimize ve implantlara iyi bakım yapmalıyız. Aksi takdirde implant enfeksiyonları olabilir. Kendi dişiniz gibi düşünüp bakım yapmalısınız.

   Yanıtla
 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 20:05
  Permalink

  Eksik olan dişleri implant ile tamamlayınca kendi dişim gibi olur mu?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın