DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MI? – Hekim Tavsiyeleri

DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MI?

Diş beyazlatma günümüzün popüler estetik diş tedavi işlemlerinden bir tanesi. Genellikle klinikte uygulanan ofis tipi olarak adlandırılan diş beyazlatma yöntemi ile kısa süre içerisinde diş beyazlatma gerçekleştiriliyor. Öncelikle dişlerinizin yapısının beyazlatma için uygun olup olmadığını değerlendirmek gerekir.

Diş hekimi yapacağı bu ailede dişleriniz de kırık çatlak veya aşınma gibi durumlar olup olmadığını kontrol eder. Diş yapımızın beyazlatmak için uygun olup olmadığına karar verir. Diş beyazlatma için uygun ise size sadece ofis beyazlatma veya sadece beyazlatma tavsiye edebileceği gibi, her iki tip beyazlatma yönteminin birlikte kullanıldığı karma beyazlatma yöntemini de önerebilir.

DİŞ BEYAZLATMA FİYATI

Her kişide diş yapısı ve farklı olduğu için diş beyazlatma fiyatları da kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Diş beyazlatma fiyatları ne kadar?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi diş beyazlatma fiyatıdır. Ancak biraz önce de bahsettiğim gibi her kişinin diş yapısı ve diş rengi farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak da yapılacak beyazlatma işleminin süresi, kullanılacak ilaç ve diş hekimliğinde diş bayan diş beyazlatma için harcayacağız zaman farklı olacaktır. Beyazlatma fiyatları bu faktörlerden etkilese de hastalar ısrarla bir fiyat koymak ister da genel olarak 200 $ ile dolar arasında bir fiyat ile diş beyazlatmanın mümkün olduğunu söylemek yanlış olmaz. En doğrusu siz diş doktoruna muayene olun ve sizin için yapılacak diş beyazlatmanın fiyatını tam olarak öğrenin.

DİŞ BEYAZLATMA UYGUN DEĞİL İSE

Bazı dişler beyazlatma için bile uygun olmayabilir. Böyle durumlarda da alternatif tedavi seçenekleri vardır. Örneğin üzerinde lamina ile kaplanması veya zirkonyum diş kaplamalar ileri derecede sorun yaşanan kırık, çatlak, eksik dişlerin tedavisinde başarı ile uygulanmaktadır. Özellikle zirkonyum diş kaplamalar estetik diş ekimi dişlerin renk ve şekil bozukluklarının giderilmesinde başarıyla kullanılan tedavi yöntemleridir.

Klinikte yapılacak diş beyazlatma işlemi için diş doktoru sizin dişlerinizin uygun olduğunu söylediyse ve siz de uygulama fiyatıyla onay verdiyseniz önce normal bir diş temizliği ile işleme başlanır. Diş taşları temizlenir ve dişler üzerindeki kirler fırça ile uzaklaştırılır. Hemen ardından diş etlerinin üzeri koruyucu tabaka ile örtülüdür. Bunda amaç diş beyazlatma ilacının diş etlerine zarar vermesini engellemektir. Diş beyazlatma jeli sadece dişin sert dokularında uygulanmalıdır. Yumuşak dokulara, diş etine, dile ve yanağa temas ettiğinde hem ağrı ve sızı hem de tahriş yapar. Böyle bir durum olur ise en kısa zamanda bölgeyi bol su ile iyice yıkayarak jeli uzaklaştırmak gerekir. Diş hekimi İşler üzerine sürdüğün ilacı ışık kaynağı ile aktive ederek dişlerin beyazlamasını sağlar. Kullanılan sisteme göre on ile 30 dakika arasında bir süre işler üzerinden verilmesi gerekir. Ofis tipi beyazlatma da aynısı hasta dişlerini beyazladığını görebilirsiniz. Renk skalasında ise sonuç ancak birkaç olacaktır. Sadece ofis tipi diş beyazlatmanın yeterli olmadığı ise bu işlem ev tipi beyazlatma ile desteklenmelidir. www.dislerinibeyazlat.com sitesinde Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’nın belirttiği gibi İki sistemin birlikte kullanılmasıyla en iyi sonuç alınabilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da her iki sistemin birlikte kullanılması gibi diş rengi daha uzun süreli ve kalıcı olarak algılamaktadır.

Evde Yapılan Diş Beyazlatma

Diş doktoru ağzınızdan ölçü alır. Dişlerinizin modeli hazırlanır. Diş ve diş etleri net bir şekilde göründüğü bu modelde dişler üzerinde ilacını koyulacak küçük hazneler (boşluklar) oluşturulur. Daha sonra model üzerinde ince şeffaf bir plak basılmaktadır. Hasta evde plak üzerinde oluşturulan ilacı plak üzerinde oluşturulan jel boşluklarına enjektör şeklindeki kıvam beyazlatıcı sıkar ve hasta plağı dişleri üzerine takar. Doktor tavsiyesine göre plak 10 dakika ile 6 saat arasında ağızda tutulur. Dişlerin rengi bu uygulamalar ile kalıcı olarak beyazlar.

DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MI?

Diş beyazlatma işlemi içi kullanılan ilaçlara bağlı olarak dişe zarar verme ihtimali sorulduğunda lisanslı ürünlerde bu tip bir sorun yaşanmayacağını rahatlıkla söylemek mümkün.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 163

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MI?” için 2 yorum

 • 19 Ekim 2017 tarihinde, saat 19:06
  Permalink

  Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? Evde Doğal Yöntemlerle Diş Nasıl Beyazlatılır?

  Yanıtla
  • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 13:52
   Permalink

   Dişlerin durumuna göre en uygun beyazlatma seçeneği hakkında bilgi almak için Diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın