Diş Beyazlatma 2019

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Hepimiz güldüğümüzde ve konuştuğumuzda dişlerimizin güzel görünmesini isteriz. Ağzın güzel görünmesi için dişlerin düzgün sıralanması, diş büyüklüklerinin orantılı olması ve dişlerin beyaz olması gerekir. Diş rengi, estetik diş görünümünün en önemli unsurlarından biridir.

Diş renginde sorun olan insanlar, diş beyazlatma yöntemi ile diş renklerini birkaç ton açtırabilir. Modern diş hekimliğinde, diş beyazlatma uygulamasına talep yoğundur. İnsanlar gündelik yaşamlarında bile evlerinde dişlerini beyazlatmanın yollarını aramaktadır. Evde yapılan uygulamalarla sadece diş üzerindeki lekeleri giderebilmek mümkündür. Dişleri düzenli fırçalayarak diş beyazlatmak mümkün değildir, sadece dişlerin kirlenmesi önlenebilir.

Diş beyazlatma yöntemleri hangileridir?

Dişte oluşan renk değişiklikleri, diş hekimi kontrolünde yapılan uygulamalarla ortadan kaldırılabilir. Dişin mine tabakasına uygulanan özel kimyasallarla renk bozuklukları giderilebilir. Dişlerin beyazlama oranı kişiden kişiye değişir. Dişte çürük ya da çatlak varsa işlem bunlardan olumsuz etkilenir. Tedavi öncesi renk, tedavi sonrasında dişin nasıl bir renge sahip olacağına dair ipuçları verir. Sonuç kişiden kişiye değişse de genellikle başlangıçtaki renkten 2-3 ton açık bir renk elde edilir.

Diş beyazlatmada bilinmeyenleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Diş hekimleri jel veya toz likit diş beyazlatma ürünleri kullanır. Ürünlerin diş hekimi kontrolünde uygulanması gerekir. Başarılı sonuç alınan bu uygulamaya “ofis tipi beyazlatma” denir. Bu uygulamanın kalıcı olması için evde pekiştirme yöntemi uygulanmalıdır. Böylece işlemin sonucu daha başarılı olur.

Evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler

Diş beyazlatmada, ev tipi ve ofis tipi yöntemler kullanılır. En iyi sonuç, ofis uygulamasından sonra evde plak kullanılmasıyla alınır. Hastalar, diş hekiminin tavsiyelerini dinlemeli ve kontrollerini aksatmamalıdır. Diş hekimleri, işlem öncesinde size ağızda değişmesi gereken kaplamalarınız varsa bilgi verir. Çürük ve eski diş kaplamaları gibi sorunlar, beyazlatma işlemi öncesinde halledilmelidir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

× WhatsApp ile randevu alın