ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA YAPTIRANLAR – Hekim Tavsiyeleri

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA YAPTIRANLAR

Yaşantımızın farklı zamanlarında diş tedavilerine ihtiyaç duyabiliriz.  genellikle erken dönemde teşhis edilen bir diş problemi basit bir dolgu veya diş taşı temizliği gibi işlemler ile tedavi edilir. İlerlemiş diş çürükleri ve renk değişiklikleri gibi problemlerde sorunlu dişin üzerine kaplama yapmak gerekebilir. Çekilmiş dıi boşlukları var ise bu alanları da doldurmak istenilen fonksiyonu sağlamak gerekir. İşte diş kaplamaları burada karşımıza çıkar.

Yapılan diş kaplaması sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik olmasını isteriz. Zirkonyum diş kaplamalar istenilen bütün bu özellikleri karşılayabiilen modern teknoloji ürüni diş kaplamalarıdır. Gerek estetik gerekse mekanik özellikleri uzun ömürlü ve estetik ihtiyaçlara yanıt verebilmektedir. Alternatif olarak daha ucuz fiyatlar ile porselen diş kaplamalar uygulanabiliyor iken neden insanlar zirkonyum malzemesi ile yapılan diş kaplamasını tercih ediyorlar. Bu konuyu adını çok duyduğumuz ve uyguladığı estetik diş tedavileri ile tanıdığımız diş hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. Bakın neler öğrendik.

Öncelikle diş kaplaması biyolojik gereksininler için olduğu kadar estetik diş isteyen kişilere de sıklıkla uygulanan bir tedavi olmuştur. Ağızda çiğneme fonksiyonu,konuşma fonksiyonu ve estetik ihtiyaçlara son derece başarılı bir şekilde yanıt verebilen kaplamalardır. Geçmişte kullanılan biyodent ve sonrasında uygulanan porselen dişlerin arasındaki uçurum diyebileceğimiz kadar büyük bir fark da porselen diş ile zirkonyum diş arasında mevcuttur. Her bir diş kaplamasındanörnek aldığımızda biyodent diş örnekleri ,porselen diş örnekleri arasında her yönü ile büyük fark görebiliriz. Benzer şekilde porselen diş örneği ile zirkonyum diş örnekleri arasında da özellikle estetik olarak büyük fark olduğunu görmek mümkündür.

ZİRKONYUM DİŞ ÖRNEKLERİ

Doğal dişi başarılı bir şekilde taklit edebilmeleri en büyük artılarıdır. Porselenlerde bulunan metal diş kaplamasının rengine ve kalınlığına etki eder. Aynı zamanda ışık kaynaklarında farklı renklerde görüünmesine neden olabilmektedir. Zirkonyum diş yaptıranlar estetik olarak son derece memnun kaldıkları bu tedavinin olumlu etkilerini yıllar içerisinde de hissederler. Diş eti ile biyolojik uyumlu bir malzeme olması metalin diş eti kenarında koyu renklenme yapması gibi olumsuzluklar yaşanmaz. En iyi estetik görüntü için diş hekiminin ve diş teknisyeninin tecrübesi ve iş için göstereceği dikkat özen sayesinde elde edilir.

ZİRKONYUM DİŞ YAPTIRANLAR

Ekonomik olarak daha fazla maliyete göe alabilen hastalar için zirkonyum diş kaplamalar uygyndur. Estetik ve biyolojik olarak tatminkar malzemelerdir. Dişin üzerine çepeçevre uygulanırlar. Dış etkenlerden tamamen uzzaklaşan diş kaplama iyi yapıldı ise senelerce sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 196

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA YAPTIRANLAR” için 2 yorum

 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 16:44
  Permalink

  Hem dayanıklılığın hem estetiğin aynı anda sağlanabildiği zirkonyum kaplamalar uzun dönemde daha çok tercih edilmesine rağmen fiyatları neden yüksek?

  Yanıtla
  • 27 Ekim 2017 tarihinde, saat 13:18
   Permalink

   Sistem uygulaması bilgisayar destekli uygulamadır. Tasarımı ve üretimi gelişmiş pahalı altyapı ile yapılır. Kullanılan malzeme de özel malzemedir. Blok olarak satılır. Bloklar ithaldir ve pahalıdır. Gerek malzeme, işçilik ve altyapı yatırımı gibi nedenler zirkonyum diş kaplamaların iyi ve pahalı olmasına etkendir. http://www.drsertac.com/zirkonyum

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın