ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA FİYATLARI – Hekim Tavsiyeleri

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA FİYATLARI

Bir çoğumuz yaşantımızın belirli bir döneminde işlerimizle ilgili sorun yaşarız. Bazen bir diş kaplama bazen kırık, diş çürüğü veya kanal tedavisi gibi tedavi ihtiyaçları yaşantını kaçınılmaz cilvelerinden bazılarıdır.  Neyseki gelişen teknoloji sayesinde diş tedavileri de her geçen gün daha kolaylaşmakta. Daha ağrısız tedaviler yapılabilmektedir. Malzemelerin çeşitlenmesi ile birlikte yapılan diş tedavilerinde estetik özellikler artmaktadır. Bununla birlikte diş tedavi fiyatları daha yükselmektedir. Size bu yazıda zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında bilgilerimi aktarmak istiyorum. Bir çok diş tedavi fiyatı cebimizdeki günlük harçlık paramız ile yapılabilirken zirkonyum diş kaplama tedavisi maalesef yüksek fiyatlı bir tedavi. Tıpkı implant diş fiyatları gibi pahalı diyebiliriz.

Bu yüksek fiyatlar olmasına rağmen bir çok insanın implant diş tedavisi yaptırdığını da biliyoruz. Aynı şekilde zirkonyum diş fiyatları da yüksek olmasına rağmen artık neredeyse hemen hemen yeni diş yaptıralım herkes zirkonyum diş yaptırmayı tercih etmekte. Bunun sebeplerini Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. Zirkonyum diş kaplama fiyatları neden pahalı? Hastalar neden estetik diş kaplama olarak zirkonyum kaplamayı tercih ediyor? Bakın kendisinden ne cevap aldık?

Sayın Kızılkaya sizin bir çok ünlüye iş yaptığınızda uzun zamandır da estetik diş tedavileri ve tedavilerini başarıyla uyguladığınızı biliyoruz. Fiyat olarak biraz bize fazla geliyor bu tedavi fiyatları. Sizin düşünceniz nedir daha ucuz fiyatlar ile uygulanması mümkün olabilir mi?

Bildiğiniz gibi diş tedavileri kişiye özel yapılan işlemlerdir. Seri üretime yoktur. Her bir işlem için doktor ayrı bir operasyon gerçekleştirir. Gerek hekimin zamanı gerekse uygulanan malzemelerin hassas ve yüksek teknoloji ile üretiliyor olmaları Tedavi maliyetlerini önemli ölçüde arttıran hususlardır. Malzemelerin yurtdışından döviz ile geliyor olması da ülkemizin alım koşullarının daha üstünde olmasına neden olmaktadır.

Diğer tarafta işletmenin genel giderleri kira stopaj, maaşlar, elektrik,su doğalgaz ücretleri, İşlemler için kullanılan cihazların amortismanları gibi görünmeyen bir çok gider vardır. Bütün bunlar bir araya geldiğinde taviz verilmeden iyi bir hizmet kalitesi ve iyi malzeme kullanılıp ucuz diş yapmak mümkün olamamaktadır. Bu durumdaHer zaman söylediğim gibi hastalık ortaya çıkmadan önce koruyucu önlemlerin alınması büyük önem taşımaktadır. Ortaya çıkan diş problemlerin değil geç kalmadan tedaviye başlamak en  akılcı işlem olacaktır. Şöyle bir örnek vermek gerekir ise bir diş çürüğü başlangıç aşamasında basit bir dolgu ile uygun fiyat ödenerek tedavi olabilir. İlerlediğinde kanal tedavisi gerektirir. Dahada ilerlediğinde dişin çekilmesi ve yerine diş yapılması ihtiyaç haline gelir. Burada basit bir dolgu bir implantta veya diş kaplama veya diş köprüsüne kadar uzanan yolu görüyoruz. Maliyet olarak da her iki diş tedavisi arasında dramatik bir maliyet artışı görmekteyiz. Diş  dolguu fiyatları ile implant diş fiyatlarıbirbiri ile karşılaştırıldığında arada çok büyük farklar olduğu görülecektir. Bu nedenle sorun ilerlemeden erken dönemde sorun göstermeye başlayan dişin mutlaka tedavi edilmesi önerilir. Erken teşhis ve tedavi yerinde bir işlem olacaktır. Özetleyecek olursak

  • Güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir
  • İşte darbelerleUcuz olması maalesef mümkün değildir.
  • Hastalık ilerlemeden tedavi edilmesi daha uygun fiyat olacaktır
  • Kişiye özel üretim olması nedeniyle fiyatları yüksektir
  • Genel giderlerinin yüksek olması fiyatlara etki etmektedir. Kira, elektirik, su, vergi, maaşla, doğalgaz gibi
  • Kaliteli ithal malzeme kullanıldığında tecrübeli doktor ve teknisyen işçiliği işin içine girdiğinde fiyat yükselmektedir.

Bu yazıda uygun fiyat ile estetik zirkonyum diş kaplama ve implant tedavisinin mümkün olmadığını ilk anda ucuz olan fiyat alınsa da işlem yapıldığında kaliteden ödün verildiğini ya tecrübesiz teknisyen veya ikinci sınıf malzeme kullanıldığını anlatmaya gerek görmedik.İmplantlar için de durum aynı. Ucuz implant yoktur. Kalitesiz veya standardı düşük implant vardır. Başarısı kanıtlanmış markalar fiyatlarına yansıtmaktadırlar.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 199

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın