Şeffaf Plakla Telsiz Ortodonti – Hekim Tavsiyeleri

Şeffaf Plakla Telsiz Ortodonti

Son yıllarda insanlar dış görünümlerine ve sağlıklarına daha fazla dikkat ediyor. İlk intiba için dişler çok önemli. Dişlerimiz vücut sağlığı için olduğu kadar, dış görünümümüz için de etkin bir unsurdur. Dişleri estetik görünümde ve sıralanışta olan insanlar daha çekici olmaktadır. Diş estetiği için uygulanan tedavilerden birisi de eğri dişleri düzelten ortodonti tedavileridir. Şeffaf plak tedavilerden sıkça talep göreni ise şeffaf plak tedavisi olmaktadır. Konun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan şeffaf plak yapımı ile ilgili bilgiler aldık. Telsiz ortodonti şeffaf aparey neden tercih edilir, nasıl uygulanır fiyatları ne kadardır sorularımızı yanıtlayan sayın Kızılkaya ya teşekkür ederiz.

Şeffaf Plak Yapım Amacı

ORTHERO ORTODONTİ ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ
ORTHERO ORTODONTİ ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ

Ortodonti tedavisi için tel uygulamaları giderek azalmakta. İnsanlar dişlerinin üzerinde tel olmadan dişleri düzeltmek için şeffaf plak tedavisine yönelmektedir. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulaması diş ve çene bozukluklarını, diş gıcırdatma gibi bazı problemleri ortadan kaldırmak ve diş ile çene uyumunu elde etmek amacı ile uygulanan bir tedavidir.

Neden Şeffaf Plak?

Evet can alıcı soru bu. Eğri dişler için şeffaf plak uygulamanın başta gelen nedeni şeffaf plakların ağızda görülmemesidir. Plaklar diş üzerine takıldığında kolay kolay fark edilmezler.
Genç yaştaki insanlar dişleri üzerinde tel taşımak istememektedirler. Ayrıca mezuniyet, düğün, nişan, doğum günü gibi özel günlerde bütün fotoğraflarda dişlerin üzerinde tel olması da istenmez. Bu noktada da şeffaf plak ile telsiz ortodonti ön plana çıkmaktadır.
Dişlerin istenildiği gibi yer değiştirmesine olanak sağlayan şeffaf plaklar bu işlem sırasında estetik olumsuzluk yaratmadıkları halini almıştır. Tel takıldığında istenmeyen metal görüntü her ne kadar safir braketler ile giderilmeye çalışılsa da şeffaf plaklar daha başarılıdır.

Plak ile Telsiz Ortodonti Nasıl Uygulanır?

Günümüzde şeffaf plaklar diş hekiminin klinikte aldığı ölçü ile plak üreticisi plak tedavisi diş hekimi tarafından uygulanmaktadır.

Şeffaf plak tedavisinin en önemli özelliği tel ve metal olmamasıdır. Bununla birlikte mühim olan bir diğer niteliği ise gerek uygulama gerekse uygulama sonrası kullanım esnasında hastaya herhangi bir ağrı veya acı vermemesidir. Tüm bu niteliklerinin yanı sıra kayda değer bir diğer özelliği ise yirmi iki saat takmak kaydıyla diğer iki saat çıkarılabilir olmasıdır. Bu mucizevi özelliği sayesinde artık aylarca dişten çıkmayan sıradan diş teli tedavisinin önüne geçmekte ve bu hususta bir devrim gerçekleştirmektedir. Hastalar sadece tek elleri ile ve gayet pratik bir şekilde plakları çıkarabilir ve takabilir durumdadır. Pek çok niteliği olan şeffaf plakların dikkatleri cezp eden en önemli üç özelliği yukarıda zikredildiği gibidir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın