Komple İmplant Yaptırmak – Hekim Tavsiyeleri

Komple İmplant Yaptırmak

Her yenilik ile insan daha rahat ve konforlu yaşamaya doğru bir adım daha yaklaşıyor. Bazı yenilikler de insanları daha çok çalışmaya daha çok kazanmaya mecbur ediyor. Tıpkı implantlar gibi. Diş eksikliğinde kendi dişimiz gibi kullandığımız implantlar çok rahat ama çok da masraflı. Hele iyi bir implantı iyi bir hekime yaptırmak istersek hatırı sayılır miktarda bir ödeme yapmamız gerekiyor. Bir de bütün dişlerini kaybeden insanlar için implant tedavisinde önlerine çıkan maliyeti düşündüğümüzde işi uzmanına sormak gerekir diye düşündük.

Konuyu işin uzmanına sorduk. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya uzun yıllardır başırılı implant tedavileri ile tanıdığımız bir hekim. İstanbul Avrupa yakasındaki kliniklerinde hizmet veriyorlar kendileri. sorularımıza verdiği açıklayıcı yanıtlar için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sizce de implant tedavisi pahlı mı?

Kullanım süresini ve işlevini dikkate alarak değerlendirmek gerekiyor. Mesela bir ayakkabı alıp 1 yıl sonra kullanamıyorsak ve bir implantı ömür boyu kullanmak üzere yaptırıyorsak tabi arada fark olacaktır. İmplant tedavisi yüksek hassasiyet, iyi bir cerrahi teknik ve ekipman ile hekim bilgi ve tecrübesi ile başarıya giden bir süreçtir.

Bu saydıklarımızın tamamı maliyet demektir. Verdiğimiz ile aldığımızı terazinin kefesine koyarsak implant tedavisinin özellikle de Türkiye de hiç de pahalı olmadığını görebiliriz.

Bir dişin kaybedilmesi durumunda diğer dişlere hiç zarar vermeden sadece eksik diş bölgesinde implant uygulayarak sorun ortadan kaldırılabiliyor. Bunun maliyeti ile diş köprüsünün maliyeti karşılaştırıldığında arada çok da büyük fiyat farkı olmadığı görülecektir. bir implant ve üzerindeki diş 600 Eıro ise bir diş köprüsü de 450 Euro gibi bir maliyet ile yaptırılabiliyor. Aradaki fiyat farkı 100-200 Euro olmaktadır.

Bütün dişlere implant gerekirse?

Bütün dişler kaybedildiğinde de büyük sağlık sorunları kişiiyi bekliyor demektir. Sindirim sisteminin bozulması beraberinde diğer hastalıklar için de ortam yaratır. Genel sağlığımız, estetik görüntümüz ve konuşurken sesleri doğru telaffuz edebilmemiz için implantlar önemli katkı sağlarlar.

Hiç dişi olmayan bir hasta için takılan tam veya bölümlü diş protezleri öz güvenin yitirilmesine, çiğnemenin sekteye uğramasına neden olur. Her çene için 6-8 implant uygulaması ile nerede ise kendi dişleri gibi rahat bir çiğneme fonksiyonu kazanan hastalar verdikleri paranın fazlası ile karşılığını aldıklarını düşünürler.

Tedavi öncesi fiyatlar yüksek gibi gelse de işlem bittiğinde verilen paraların karşılığı olduğu ve buna değdiğini söylemekte bütün hastalarımız.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın