Obezite Nasıl Engellenebilir? - Hekim Tavsiyeleri

Obezite Nasıl Engellenebilir?

Çağımızın önemli sorunlarından birisi aşırı kilolar. Sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmek için aşırı kilolardan kurtulmak gerekiyor.  Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam tarzına yönelik seçimler yaparak kilo alımını önleyebilirsiniz. Her gün 30 ila 350 dakika boyunca hafif egzersiz (yürüyüş, yüzme, bisiklet) hedefleyebilirsiniz.

Meyve, sebze, tahıl ve yağsız protein gibi besleyici gıdaları seçerek beslenin. Yüksek yağlı, yüksek kalorili yiyecekleri daha az tüketin. Şayet beslenme konusundaki dengenin sağlanması size zor geliyorsa; ihtiyaç duyulan protein, karbonhidrat, yağ, şeker, mineraller ve vitaminlerin eksik kalmaması açısından bir Diyetisyene başvurarak diyet listesi temin etmek ve uygulamak sizin için daha faydalı olabilir.

Hızlı ve hazır gıda tüketimi ve hareketsiz yaşamın gün geçtikçe arttığı dünyada çağın hastalığına dönüşen obeziteye karşı uyarılarımızı, daha sağlıklı ve uzun yaşamak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenleri ve obeziteye yakalananların tedavi süreçlerini sizler için anlatmaya çalıştık.

Röportajı ilgili gazeteden okumak için tıklayınız.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın