Tavsiye ederiz – Hekim Tavsiyeleri

Tavsiye ederiz

Konu Başlıkları

Gıda ve beslenme:

Nasıl Beslenmeliyiz? Sorusu için sizlere kısa ve öz bilgiler vermek istiyoruz. Aklınızı karıştırmadan kolayca bulabileceğiniz besinler ile dengeli ve sağlıklı beslenmeniz mümkün olabilir.
Önceikle çok sık duyduğunuza emin olduğum ancak söylemeden geçemeyeceğim süt ürünleri konusuna bir göz atalım.

Süt ve Ürünleri, Et – Yumurta – Kuru baklagil Grubu, Taze Sebze ve Meyveler, Tam Tahıl Ürünleri,Sebze, Meyve Tüketimini Artırın
Vucut Kitle Endexi: Boyunuza Uygun Beden Ağırlınızı Koruyun
Yağ, Doymuş Yağ ve Kolesterol Tüketimini Azaltın
Basit Şeker Alımını Azaltın diye birçok yerde uyarı görürsünüz. Karaciğer için zorlayıcı bir besin olan basit şekerler son derece zararlıdır?
Günlük Tuz ve Sodyum Tüketiminde aşırıya kaçmayın.
Sıvı Tüketimini Artırın. Böbreklerin iyi çalışması için sıvı tüketimi önemli rol oynar. Günde 2-3 litre su içmek elektrolit dengesi için ve bütün organlarımız için temel ihtiyaçtır.
Alkol Kullanmayın. Alkol karaciğer için yıkıcı etkisinin yanı sıra diğer organlar özellikle beyin hücrelerinde de olumsuz etki yapar.
Egzersiz Yapın. Her gün en az 20-30 dakika hareket etmek günlük işlerimizi kendimizin yapması gibi temel hareketler bile kas iskelet sistemimizi sağlıklı tutar.
Sigara İçmeyin demeye bile gerek görmüyoruz. Siz sigaranın zararlarını bizden daha iyi biliyorsunuz eminim. Özellikle sigara içenler için nefes alıp verirken ve merdiven çıkarken solunum zorlaşır.

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 198

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın