DİŞ ESTETİĞİ UYGULAMALARI – Hekim Tavsiyeleri

DİŞ ESTETİĞİ UYGULAMALARI

İnsan yapılmış dişleri gördüğünde kendi dişlerinden soğuyor. Hepsini çektirip diş taktırmak istiyor dediğimde Diş Hekimi Sertaç bey bana yanlış düşünüyorsunuz. Dişlerinizi kaybetmeden sağlıklı görünen estetik dişlere kavuşabilirsiniz dedi. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul diş kliniğinde başarılı çalışmaları ile tanıdığım ve benimde çekilecek dedikleri bir dişimi kurtaran sevgili doktorumuz.

Benim bu sözlerime verdiği yanıt çok ilgimi çekti ve sizlere de diş estetiği ve güzel gülüş için neler uygulandığını araştırdım Diş hekimi mizden aldığım bilgileri sizlere aktarayım. Sizin de diş estetiği ile ilgili sorunlarınız var ise kendisi ile görüşerek tedavi süresi ve fiyatı ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Diş estetiği fiyatı diye bir fiyat yok çünkü. Her kişi için uygulanacak işlemler farklı ve fiyatı da kişiye yapılacak işlemlere göre değişkenlik gösteriyor.
Beyaz, sağlıklı dişler çekiciliği, gençliği ve sağlığı işaret eder ve sempatik bir gülümseme ile yüksek düzeyde kişiler arası, sosyal kabulü taşır.

İnci gibi sağlıklı dişler

ÖN DİŞ KAPLAMALRI

Bu seramik diş kaplamaları doğal dişi taklit ederler. Özellikle ışık yansıtma ve geçirme özellikleri doğal dişi taklit etmelidir. Aksi durumda farklı ışık kaynakları altında farklı görüntü oluşur.  Diş teknisyenleri tecrübe ve dikkatleri ile kendi dişleriniz gibi doğal dişler yapabilirler. Laboratuvarda üretilen estetik dişler  gün geçtikçe daha az kesim yapılmasını gerektiri olmuşlardır. Günümüzde 1 mm bir kalınlığa sahip ince bir kaplama yapmak mümkün olmaktadır.  Yüksek kaliteli kaplamalar fiyat olarak pahalı olsa bile genellikle doğal dişlerden ayırt edilemez.

Genel kaplamalar çok sayıda dolgular ya estetik süslemek için diş rengi, diş boşlukları veya diş düzeltmek için, küçük bir yuva için kullanılır. Çok ince şekilleri sayesinde, kaplamalar dişlerine zarar vermeden geri dönebilmektedir. Sonuç olarak, uzun süreli ortodontik tedaviden kaçınmak çoğu zaman bile mümkündür. Kaplama uygulamasının bir başka avantajı da, tedaviden önce sonucu görebilmenizdir. Wax-Up yöntemi ile, kaplamalar diş teknisyenleri tarafından dişler üzerinde modellenir, böylece isteklerinizi veya olası değişikliklerinizi önceden ifade edebilirsiniz.

ÜÇ FARKLI DİŞ KAPLAMA ÇEŞİDİ MEVCUT

  1. Porselen Diş Kaplama
  2. Zirkonyum Diş Kaplama
  3. Laminate Veneer Kaplama

Bu kaplamalar durumunda, yaklaşık bir milimetre diş maddesi daha önce çıkarılır.
Hazırlayıcı olmayanlar olarak da bilinen lüminesanlar : Bu çok ince kaplamalar (yaklaşık 0,3 mm) dişleri çıkarmadan dişlere yerleştirilir.
Kaplamalar: Bu kaplamalar pratikte beyaz plastik bir seansta yapılır ve doğrudan kullanılır. Bu teknikle bile, çoğu durumda hiçbir diş maddesinin çıkarılması gerekmez. Diş yüzeyini yeniledikten sonra, malzeme katman katman olarak uygulanır. Bu yöntem özellikle örneğin ön diş boşluklarını kapatmak için uygundur.

Bireysel tavsiye
İhtiyaçlarınıza hangi kaplama tipi uygun ise o uygulanmalıdır. Ekonomik zorluk içerisinde olduğunuz için düşük fiyatlı diş kaplaması yaptırdığınızda ileride diş kaybı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun para ile telafisi yoktur.

Bu yüzden sizinle birlikte detaylı bir istişarede açıklığa kavuşuyoruz, sizin için hangi tür kaplamalar sorulacak ve kararı size bırakacaktır.

Estetik ön diş zirkonyum diş kaplama sertac kızılkaya
Estetik ön diş kaplama. Kötü yapılmış zirkonyum diş kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tarafından yeniden yapılmış.

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ VE FİYATI

Diş rengini iyileştirme yöntemi genel olarak diş beyazlatma veya diş ağartma olarak adlandırılır.Parlak bir gülümsemenin kolay yolu! Dişlerde renk değişimleri iç ve dış etkenler ile olabiliyormuş. Rengin hangi neden ile koyu olduğunu anlamak çok önemliymiş. Bu sayede uygulanacak diş beyazlatma yöntemi ve fiyatı belirleniyormuş.

Diş gelişimi sırasında alınan antibiyotikler, içme suyunda artan miktarda florür, kök kanal tedavileri, eski restorasyonlar, gıdalar vb. gibi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Ağartma aşağıdaki yollarla yapılabilir:

Ev Beyazlatma

u durumda, hasta için, diş ve model üretimi izleniminden sonra, ağartma jeli için bir taşıyıcı olarak tam olarak oturtulmuş bir plastik atel yapılır. Bu yöntemde, jelin konsantrasyonu, ofis içi ağartma işlemine kıyasla daha düşüktür. Bu nedenle, tedavi biraz daha uzun sürüyor. Avantaj, hastaların tedavinin ne kadar sürmesi gerektiğine karar verebilmesidir. Gerekirse, tedavi aynı atel ile tekrarlanabilir.

Ofis ağartıcı

Bu yöntem, dişhekiminin gözetimi altında pratikte gerçekleştirilir. Burada daha konsantre preparatlar kullanılmaktadır. Uygulama sırasında, diş etleri akabilir bir malzeme ile kaplanır ve daha sonra ağartma jeli uygulanır. Özel bir lamba yardımıyla beyazlatma jeli etkinleştirilir. Tedavi yönteminin seçimi, renk değişikliği derecesine, tavsiyemize ve tabiki hastanın isteğine bağlıdır.Beyazlaşma sonucu boyunca, sonsuzluk için değil, ancak uzun yıllar boyunca sürmesine rağmen. En önemlisi, hastanın alışkanlıkları çok önemlidir (özellikle kahve, tütün, çay, şarap ve ağız hijyeni tüketimi).

Kanal tedavili dişler için diş beyazlatmada dişin içine ilaç koyuluyormuş. Bu yöntem kök kanalında tedavi edilen dişlerde kullanılır, jel doğrudan dişin içine sokulur ve geçici bir malzeme ile kapatılır. Gerekirse birkaç kez tekrarlanabilir.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 182

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın