Zirkonyum Diş Yaptıranlar – Hekim Tavsiyeleri

Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Zirkonyum diş kaplamalar estetik diş hekimliğinde doğal dişe en yakın ve vücut ile en uyumlu diş malzemesi olduğu için büyük önem taşır. Bilgisayar destekli olarak ihmal edilen zirkonyum diş kaplamalar malzeme olarak beyaz renkli oldukları için ağızda doğal bir görüntü verirler. Bu sayede ışık geçirgenliği doğal dişe çok yakın olur. Zirkonyum üzerine yapılan porselen ilavesi ile daha doğal hale gelir.

Zirkonyum Diş Kaplama Yaptıranlar Neden Memnun?

Bilgisayar destekli üretildiği için zirkonyum diş kaplamalar ağızda üzeri aşındırmış diş ile tam bir uyum sağlar. Kesik diş ile arasında boşluk kalmadığı için uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar. Zirkonyum malzemesinin alerji oluşturmaması diş hekimliğinde hasta ve hekim için büyük avantaj sağlar. Özellikle metale karşı alerjisi olan hastalar için diş eksikliği durumunda can kurtarıcı bir rol oynarlar. Bu malzeme kullanıldığında yaptıran hastaların ve yapan doktorun artık sorunu kalmaz. Dişlerde sorun olması sadece hasta için problem teşkil etmez. Hekim için de maalesef uğraştırıcı ve can sıkıcı bir durumdur. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Korudent diş kliniğinde ön diş kaplamaların tamamını artık zirkonyum diş kaplama ile uyguladığını belirtti. Neden zirkonyum yapıyorsunuz sorusuna da yanıt verdi. 

Biz Neden Zirkonyum Yapıyoruz?

Zirkonyumun ısı iletkenlik kat sayısı düşüktür. Bu nedenle sıcak ve soğuk az iletir ve diş hassasiyeti olmaz. düzenli fırçaladığı ve periyodik diş hekimi kontrolü yapıldığında zirkonyum diş kaplamaları çok uzun seneler kullanmak mümkündür. Zirkonyum diş kaplama yaptıranlar uzun süre sorunsuz olarak dişleri kullanabilmektedir. Biyolojik olarak uyumlu malzeme anı zamanda estetik diş ihtiyaçlarına da fazlası ile yanıt verebilen bir malzemedir. Sorun yaşamak istemeyen hastalar için diş hekimlerinin önerisi bilgisayar ile hazırlanan zirkon diş köprü ve kaplamalarının kullanılmasıdır. Diş eti ile uyumlu olması diğer önemli bir avantajıdır.

 

Kaplama diş yaptıran hastaların rahat etmesi için zirkonyum malzemesini tercih etmelerini öneriyoruz.

Sistemin bilgisayar taraması ve kazıması ile güvenli bir üretim prosedürü taşıdığını belirten Kızılkaya sorunsuz kaplamalar için bu malzemeyi özellikle tercih ettiğini bildirdi. Uzun süre sorun yaşamadan diş kaplaması kullanmak istendiğinde bu gelişmiş malzeme ve üretim tekniğinin kullanılması tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları ilk anda yüksek gibi görülse bile zaman içerisinde ödenen paranın hakkını vermektedir. Uzun yıllar kullanmak istediğimiz estetik diş kaplamalar bu nedenle zirkon altyapı ile tercih edilmektedir.

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR

Diş çekildiğinde yitirilen fonksiyon ve estetiğin kazanılması istenilir. Bu amaçla yapılan tedavilerden en önemlisi de implant yapımı dır. İmplant yaptıranlar kendi dişleri gibi çiğneme yapabildiklerini, yemekleri rahatlıkla yiyebildiklerini söylüyorlar.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant tedavisi ile ilgili merak ettiğimiz soruların yanıtlarını istedik.

İmplant Fiyatları

İmplant diş fiyatları ne kadar? Önümüzdeki yıl 2020 implant fiyatları ne kadar olur? Giderek ucuzladığı doğru mu?

KOMPLE İMPLANT
KOMPLE İMPLANT

Kullanılan malzemenin özelliklerine göre farklı ücretler ile uygulanması söz konusudur. En iyi implant en pahalı implant değildir. Bunun tersi en ucuz implant da iyi implant değildir. Her klinikte farklı implant fiyatları olması maliyetler ve hekimin tecrübesi ile ilgilidir. Yeni başlayan bir doktorun ucuz fiyatlar ile daha çok implant yapmaya çalışmasını anlamak hiç de zor değildir. Hasta güven duyabildiği, bilgi ve tecrübesine inandığı hekimi seçmelidir. İmplant yapımı için klinik şartların yeterli olması gerekir. Jeneratör gibi bir ayrıntı bile sizin tedaviniz sırasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları engelleyebilir.

İmplantların  Özellikleri

Blade ve periost implantlarından bahsediliyor bunlar nedir? daha iyi bir tedavi var mı?

İlk uygulanmaya başlandığında implantlar “Blade” adı verilen bıçak sırtı şekli tasarlanmıştı .Uygulama zorluğu ve doğal diş kökünü taklit etmemesi nedeniyle zaman içerisinde bu tasarım yerini silindirik vida şeklindeki implantlara bıraktı. Zira diş eti altında periost adı verilen  yapı ile kemik arasına yerleştirilen implant çeşitleri ve uzun zaman kullanım alanı bulamadı. Günümüzde en çok kullanılan titanyumdan üretilen silindirik implantlardır.

 

Periost altına yerleştirilen implant çeşidinde diş eti kaldırılarak kemik  açığa çıkarılır. Açılan kemiğinin üzerinden alınan ölçüye göre  implant kafes şeklinde hazırlanır ve ikinci bir cerrahi işlem ile  kemik üzerine yerleştirilerek  üzerine dişeti kapatılır. Diş eti altından ağız içerisine açılan  dayanaklar  vardır. Ancak bu dayanaklar çiğneme kuvvetlerine yeteri kadar  direnç gösteremezler ve çoğu zaman  sorun çıkarırlar.

Kemik içerisine yerleştirilen titanyum vidalar sayesinde yapay diş kökü gibi fonksiyon sağlayan implant gövdeleri kullanılır. Yerleştirilmelerini takiben 3 ay gibi bir süre kemik ile kaynaşan malzeme daha sonra diş kaplama veya diş köprüsünün yükünü taşıyabilecek dirence kavuşur. İmplantlar korozyona karşı dirençlidir. Ağız sıvılarında bozulmazlar. İyi bakım yapıldıklarında ömür boyu kullanım imkanına sahip olunabilir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 153

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Zirkonyum Diş Yaptıranlar” için 5 yorum

 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 13:27
  Permalink

  Zirkonyum Kaplama Uygulaması kaç gün süremekte?

  Yanıtla
 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 14:34
  Permalink

  Diş kaplaması için bir hafta süre genellikle yeterlidir. Ancak kanal tedavisi veya diş esti işlemleri var ise süre uzayabilir.

  Yanıtla
 • 22 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:22
  Permalink

  Bir hafta önce zirkonyum yaptirdim.sicak soguk veya aci yedigimde agri yapiyor alisamadim daha.Bunlar normalmi yoksa bir terslik varmi.Sorumu cevaplarsaniz cok mutlu olurum.tesekkürler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın