ESTETİK DİŞ FİYATLARI 2020 NE KADAR?

Türkiye, estetik diş tedavileri konusunda bütün dünya ile rekabet edebilecek teknik ve insan gücüne sahip bir ülkedir. Yetişmiş insan gücününü yanı sıra teknolojik altyapı yatırımlarının büyük bir hız ile yapılıyor olması gelecekte de diş tedavilerinin ülkemiz için sağlık turizmi kapılarını aralamaktadır. Diş estetiği, implant diş yapımı, saç ekimi, göz tedavileri gibi bir çok konuda sağlık turizmi için ülkemizi ziyaret eden insanlar vardır diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yı uyguladığı başarılı diş estetiği tedavileri ile tanıyoruz. Estetik diş fiyatları ne kadar? Türkiye diş fiyatları ile Almanya ve İngiltere diş fiyatları karşılaştırması için İstanbul Küçükçekmecede bulunan modern diş kliniğinde kendisini ziyaret ettik. Diş estetiği uygulamaları linkinden diş estetiği önce sonra resimlerini görebilirsiniz.

Türkiye Diş Fiyatları

Diş tedavilerinde implant, estetik zirkonyum diş kaplama ve porselen laminate veneer diş.
Diş tedavilerinde implant, estetik zirkonyum diş kaplama ve porselen laminate veneer diş.

Son yıllarda sıklıkla adını duymaya başladığımız sağlık turizmi de bacasız turizmin önemli bir parçasıdır. Göz hastalıkları tedavisi ve saç ekimi uygulamaları sağlık turizmi için lokomotif gibi görünse de diş tedavileri için yurt dışından gelen hasta sayısı daha fazladır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları diş tedavileri için Türkiyeyi tercih etmektedir. Hem tedavi fiyatlarının ucuz olması, hem de iyi tedavileri kısa sürede yaptırabilmek büyük avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye diş tedavi ücretleri senede 2 defa enflasyon miktarı ve döviz ücretlerine göre ayarlanmaktadır. en çok merak edilen ücretler en fazla uygulanan diş dolgusu fiyatı ve diş temizliği fiyatı değildir. Daha az uygulanan estetik diş tedavi ücretleri ile zirkonyum diş kaplama fiyatları merak edilir. Diş çekimleri ve diş dolgusu için fiyatlar İstanbul ili için vakanın zorluk derecesine göre değişkenlik gösterir.

Diş Estetiği Fiyatları

Estetik diş tedavi fiyatları için öncelikle dişlerinize hangi işlemleri yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Diş kaplama mı, yoksa diş beyazlatma mı  yapılması gerekir? Tedavinin toplam süresi ne kadar? İşlem için yol haritası çıkarılır ve adım adım düzenlenmelidir. Daha sonra sırası ile tedavi planı uygulanabilir. Her kişi için uygulanması gereken işlem farklı olacağı için fiyat da farklıdır. Diş estetiği için 10 bin TL fiyat vermek yanıltıcı olur. Bazı kişi için sadece 1000 TL ile diş estetiği elde edilebilirken bazı kişiler için 20.000TL harcama yapılması gerekebilir. Aşağıdaki tabloda diş estetiği için uygulanan tedavileri ve bunların maliyetlerini bulabilirsiniz.

Diş estetiği işlemleri için ortalama ne kadar fiyat çıkıyor diye Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduğumuzda 5-10 bin TL gibi maliyetlerin göze alınması gerektiğini bu rakamın artıp azalabileceğini söyledi. Yapılacak işlemlere göre fiyat belirlenmesi nedeni ile diş estetiği işlemi yaptırmak isteyenlerin önce muayene olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Size gereken işlemler belirlendikten sonra diş estetiği fiyatını çıkarmak mümkün olacaktır. 

2019 Estetik Diş Tedavi Fiyatları
Estetik Diş Tedavi Fiyatları
Diş Taşı Temizliği ve Diş Cilası Fiyatı280 ₺
Diş Dolgu Fiyatları250 - 350 ₺
Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı900 - 1500 ₺
Laminate Veneer Diş1800-2500
Empress Diş Kaplama1600-2500

Estetik tedaviler denildiğinde önce diş beyazlatma ve diş kaplama akla geliyor. Her iki işlem için uygulama malzemelerine göre fiyat belirlenmektedir. Diş beyazalatma ,diş estetiği için sıklıkla kullanılan bir işlem. Bu nedenle genellikle diş kaplamaları veya diş temizliği ile birlikte uygulanıyor. Bu işlem için 2020 fiyatları ne civarda dediğimizde Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş beyazlatma fiyatı 2000 Tl gibidir. Uygulama için harcanan zaman ve dişlerin rengi bir rakamı bir miktar aşağı veya yuları hareket ettirebilir dedi.2019 Estetik Diş Tedavi Fiyatları

Diş beyazlatma için 2000 TL yi gözden çıkardık. Dişler temiz ve beyaz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 234

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

× WhatsApp ile randevu alın