Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? – Hekim Tavsiyeleri

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş her zaman istenildiği kadar beyaz olmayabilir. Dişleri istenilen beyazlığa getirebilmek için düzenli diş fırçalamanın gerekli olduğunu biliyoruz. Ancak bazen dişler doğumsal olarak sarı renkli olabilir. Dişin yapısı beyaz olmadığında diş hekimleri kullandıkları ilaçlar ile diş rengini daha beyaz hale getirebilmektedir. Bu yazıda diş beyazlatma nasıl yapılır, ağız bakımı ile diş beyazlatma ilişkisi ve diş çürükleri ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya verdiği bilgiler için teşekkür ederiz. www.drsertac.com sitesindeki diş beyazlatma sayfasını da ziyaret edebilirsiniz. 

Diş Beyazkatna Önce ve Sonra
Diş Beyazlatma Önce ve Sonra

Diş estetiği elde etme amacı ile evde veya ofiste diş beyazlatma işlemi uygulanır. Diş beyazlatma işleminden önce diş taşlarının temizlenmiş olması ve diş yüzeyindeki kir ve lekelerin uzaklaştırılmış olması gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ofiste yapılacak diş üzerinde bir koruyucu sürüldükten sonra dişlerin üzerine diş beyazlatma İlacı sürülür. Diş rengine artan ilaç diş etlerine değdiğinde sızlama yapabilir. Bu nedenle diş eti koruyucusu olmadan kullanılmaması gerekir.

Diş hekimi kliniğinde uygulanan bu yöntemde daha etkili bir beyazlatma olabilmesi için sürülen ilacın üzerine ışık kaynağı ile ışık verilir. Bu sayede diş beyazlatma işlemi daha etkili olur. Diğer bir diş beyazlatma şekli ise ağızdan alınan ölçüye göre hazırlanmış silikon plakların içerisine konulan beyazlatma ilacını dişler üzerinden uygulanmasıyla gerçekleşir. Diş yapısına ve rengine göre hangi konsantrasyonla ne kadar süre ile uygulanacağını ve karar verecektir.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Beyazlatma işlemi malzeme olarak ve klinik süre olarak maliyetlidir. Diş hekimleri yüz güldüren diş beyazlatma işlemini uyguladıklarında hastalar son derece mutlu olurlar. Diş beyazlatma güncel fiyatları www.drsertac.com sitemizden iletişim formu doldurarak öğrenebilirsiniz. Genellikle 1500-2500 TL gibi fiyatlar ile uygulanan işlemin güncel fiyatı kampanyalar, döviz fiyatları gibi etkenler ile değişebilmektedir.

Sağlıklı Ağız Bakımı İçin Ne Yapmalıyız? 

Hem güzel görünen hem de çürüksüz bir ağız için düzenli diş hekimi kontrolü gereklidir. Sadece dişleri fırçalamak yeterli değildir. Ağız sağlığı için tek fırça ve macun yeterli olmamaktadır. Bazen kalıtımsal hastalıklar nedeniyle diş ve diş etlerinde problem ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra beslenme alışkanlıkları ve tırnak yeme kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar da diş yapısında bozukluk neden olabilmektedir.

Dişlerin eğri olması da uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanımı engeller. Bu nedenle ilgili işlerin mümkün olan en kısa süre içerisinde ortodonti uzmanı tarafından düzeltilmesi tavsiye edilir. Bazı durumlarda tel taktıramayacak olan hastalar için en azından Laminate veya zirkonyum diş kaplama gibi yöntemler önerilebilmektedir. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulamasını da bir alternatif olarak bilmekte fayda var. Bu konuda da diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan detaylı bilgileri telsiz ortodonti fiyatı sayfasından alabilirsiniz. 

 

 

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Diş Çürükleri

Diş çürükleri öncelikle doğru ağız bakımı öğretilerek engellenmeye çalışılmalıdır. Çocuk oluşmuş oluş sebebi araştırılmalı ve bu sebebi ortadan kaldırılmalıdır. Genellikle aşırı tatlı tüketen kişilerde diş çürükleri daha sık görülmektedir. Asit tüketiminin fazla olması diş minesinin zayıflamasına ve daha kolay çürümesine neden olur. Yanlış diş fırçalama da çürüklerin oluşması için uygun ortam yaratabilir. Yanlış diş fırçalamadan kasıt dişler üzerine baskı uygulayacak kadar kuvvetli fırçalamaktır. Bazen de dişlerin çiğneme yüzeyleri veya arka azı dişler bölgesi fırçalanmaz ise hatalı fırçalama nedeniyle arka bölgelerde de oluşabilmektedir. Diş fırçalama sonrası diş hekiminin önerisine göre diş ipi kullanımı çürük oluşumunu engellemek için etkili olabilmektedir. 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiği, implant, zirkonyum diş kaplama tedavilerini İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde uygulamaktadır. Randevu Tel 05493474347

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× WhatsApp ile randevu alın